Wydarzenie towarzyszące

Wykonawca:
Agnieszka Sowisło-Przybył, Sławomir Przybył
Data:poniedziałek, 22.08.2022
Godzina: 19:15
Lokalizacja: Hala w Basenie Północnym

O PROJEKCIE

Sekcja sztuk wizualnych adresowana jest do twórców zajmujących malarstwem, fotografią, filmem, scenografią stawiających na rozwój swoich umiejętności, pracy w grupie oraz poszerzania horyzontów a także artystycznych doświadczeń. 

„Oddychaj” – Ideą Festiwalu Fama jest stworzenie przestrzeni dla swobodnej wypowiedzi artystycznej oraz wyrażenia spontanicznej refleksji na temat otaczającej rzeczywistości . Podążając za filozofią festiwalu korzystamy z możliwości okazania swojej solidarności z narodem ukraińskim w obliczu agresji rosyjskiej. Od 24 lutego żółto-niebieskie barwy Ukrainy intensywnie towarzyszą nam nie tylko w przestrzeni publicznej, ale również w naszej codziennej percepcji.

Instalacja „Oddychaj” jest zbiorem spontanicznych fotografii, które zostały wykonane w przypadkowych sytuacjach dnia codziennego. Zdjęcia mają wymiar symboliczny zredukowany do żółtych i niebieskich akcentów i zostaną zawieszone w budynku Hali Basenu Północnego, które będzie głównym miejscem wydarzeń tegorocznej edycji festiwalu. Codzienna obecność uczestników Famy skoncentrowana w jednej przestrzeni stwarza możliwość  bezpośredniego kontaktu człowieka z fotografią, stającą się tym samym wycinkiem zbiorowej pamięci.  Charakterystyczny element tegorocznej identyfikacji wizualnej festiwalu, jakim jest peryskop stanie się także ważnym punktem kompozycyjnym instalacji i przypominać będzie o naszym uważnym spojrzeniu na problem.

Partnerzy:

Rząd Środkowy - Fama 2016 OSiR Wyspiarz jpg

Dofinansowanie:

MKDNiS_6

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego.

Pozostałe wydarzenia z kategorii "Sztuki wizualne":