ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

ŁUKASZ FUDRO

25 sierpnia
19:30
Hala w Basenie Północnym

Facet niezbyt poważny by tworzyć muzykę klasyczną i typ nie dość rozrywkowy by tworzyć pop. Uzbrojony jedynie w fortepian i kompozycje, o których potrafi opowiadać swobodnie i frapująco, potrafi zaskoczyć zdeklarowanych miłośników innych gatunków muzycznych i ku ich zaskoczeniu rozgościć się w ich stylistycznych bańkach. 

Łukasz Fudro – kompozytor eksplorujący minimalistyczne podejście do muzyki, wykorzystując do tego brzmienie fortepianu.

Muzyczną podróż zaczął w wieku 8 lat od nauki gry na fortepianie, po drodze zdobywając również doświadczenie śpiewając w chórze, kształcąc się na klarnecie i kontrabasie, a w późniejszym okresie grając na gitarze basowej w kilku lokalnych zespołach. Po latach prób znalezienia swojego miejsca w świecie muzycznym, w 2021 roku zdecydował o powrocie do swojego pierwszego instrumentu i skomponowaniu własnej muzyki korzystając wyłącznie z brzmienia fortepianu.

W grudniu tego samego roku wydał debiutancki album “the inside”, a w listopadzie rok później minialbum “nie dość”. Kompozycje, które inspirowane są muzyką rozrywkową i filmową, a ubrane w formę typową dla muzyki klasycznej, przepełnione są emocjami i melancholią. Po ciepłym przyjęciu twórczości solowej, w 2023 roku artysta po raz kolejny postanowił spróbować czegoś nowego i zaprosił innych artystów do współtworzenia nowych utworów. Pierwszym efektem tego nowego podejścia jest “Ostatnia Era”, powstała we współpracy z Krystianem Bałajewiczem oraz Pestą, którego premiera razem z teledyskiem miała miejsce w marcu. Obecnie trwają prace nad kolejnymi nagraniami z gościnnym udziałem kolejnych wyjątkowych artystów.

Łukasz Fudro - Art Esthetics-19