ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

JULIA ROVER

22 sierpnia
21:30
Hala w Basenie Północnym

Koncert Julii Rover – młodej wokalistki, autorki tekstów z Poznania, to połączenie synthwavowych oraz synthpopowych brzmień inspirowanych muzyką lat osiemdziesiątych z przebojowym zacięciem. Występ artystki będziecie mogli usłyszeć w drugi dzień festiwalu, niezmiennie w Hali Basenu Północnego.

Julia Rover – młoda, ekscentryczna wokalistka, obdarzona aksamitnym głosem; autorka zmysłowych tekstów, przyprawiające o szybsze bicie serca; animatorka chillout’owych koncertów, porywająca publiczność swoją autentycznością i otwartością. Stroną muzyczną jej projektów zajmuje się Witold Skrzypczak (Rat One), szukając inspiracji w brzmieniach lat 80. Trochę zimnej fali, synthwave’u i dreampop’u , a do tego sensualne teksty Julii i jej głos o oldschoolowej barwie – to przepis na piosenki, czasem niepokojące i pełne kontrastów, innym razem przywołujące romantyczne wspomnienia, zabierające nas w sentymentalną podróż w przeszłość.

Zadebiutowała pod koniec roku 2021 wypuszczając pierwszy singiel “Karmel”, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród ludzi.

Laureatka konkursu “My name is Poznan 2.0”, gdzie na składance, wydanej przez wytwórnie Kayax ukazał się jej utwór “Motyle”.

W kwietniu 2023, wystąpiła także w pierwszej edycji festiwalu showcase’owego “Next Fest”

julia rover 2