ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

KONRAD SŁOKA

24 sierpnia
19:30
Hala w Basenie Północnym

Muzyka Konrada Słoki to połączenie liryczności folkowych ballad i surowej, bezkompromisowej rockowej energii. Teksty Konrada są bezpośrednie, opowiadają w niezwykły sposób o zwykłych, z pozoru, sytuacjach z otaczającej rzeczywistości, unikając przy tym pretensjonalności i egzaltacji poezji śpiewanej.

Muzyk, multiinstrumentalista, autor tekstów. Pochodzi ze Szczecina. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat jako wiolonczelista, później w szkole średniej zaczął grać na trąbce. Jako trębacz ukończył Akademię Muzyczną w Szczecinie. Na etapie muzycznej szkoły średniej jednak wykroczył poza program i zaczął pisać swoją muzykę.
Zafascynował się rock’n’rollem i założył pierwszy zespół. Od tamtej pory jako wokalista, basista i gitarzysta udzielał się w wielu rockowych i punkowych zespołach (m. in. Road Trip’s Over, White Crosses, Woodland, O.D.C).

Wówczas odkrył jednak, że najbardziej spełnia się jako solista, chwycił więc za gitarę akustyczną i zaczął pisać folkowe piosenki w stylu Boba Dylana, czy Neila Younga. W 2012 roku z tej pasji narodził się jednoosobowy projekt pod nazwą Liars & Sinners, który uosabiał wszystkie muzyczne aspiracje Konrada. Jako Liars & Sinners wydał album „7 songs” i EP „Far Away Lights” w całości nagrane i wydane metodą DIY. W 2018 roku Konrad wystąpił w programie Voice of Poland, aby zaspokoić ciekawość i poszerzyć muzyczne horyzonty. Doceniono go wówczas. jako songwritera – w dwóch etapach konkursu zwrócono się z prośbą, aby zaprezentował swoje autorskie piosenki.

W 2020 roku wraz ze szczecińskimi muzykami rozpoczął pracę nad swoim solowym, debiutanckim albumem z autorskimi tekstami w języku polskim . Produkcją zajął się w duecie z Borysem Sawaszkiewiczem (Stobno Records).