ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

TEATR BAZA

“PODRÓŻ”
22 sierpnia
17:30
Miejski Dom Kultury

Pociąg jadący w nieznanym kierunku, pozornie przypadkowe spotkanie, siedmiu pasażerów, z których jeden ma ukryty plan, i nagłe zdarzenie, które zmieni tę podróż w coś więcej niż drogę z punktu A do B. Brzmi jak klasyka kryminału, choć spektakl „Podróż” – autorski, eksperymentalny, powstający przeszło dwa lata projekt teatralny opowiada zupełnie inną historię.

Tomasz Zadróżny – założyciel Teatru Baza i Studia Teatralnego. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w 2001 roku na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Następnie wyjechał na studia do Petersburskiej Akademii Teatralnej. Tam studiował aktorstwo i reżyserię. Prowadził Teatr 108, gdzie grał i reżyserował, tworzył projekty spotkań z artystami, wyprawy artystyczne. Od blisko dwudziestu lat kształci młodych aktorów i reżyserów. W 2022 uhonorowany Nagrodą m.st. Warszawy. Twórcy i twórczynie spektaklu poznali się na Otwartych Warsztatach Teatralnych prowadzonych przez Tomasza Zadróżnego w Teatrze Baza w sezonie 2019-2020. Wybuch pandemii wymusił przeniesienie warsztatów do przestrzeni online i zainspirował do stworzenia spektaklu autorskiego “Podróż”. Trafienie do Teatru Baza i wspólne doświadczenie twórcze rozbudziły pasję do aktorstwa i teatru. Dziś obsada “Podróży” jest w trakcie edukacji artystycznej w Studiu Teatralnym Teatru Baza oraz innych szkołach aktorskich.

 

Spektakl „Podróż”-to uniwersalna opowieść o odkrywaniu siebie, o szukaniu wolności w zgiełku ograniczających reguł, w świecie obarczonym odpowiedzialnością ról społecznych i przeszłością, która nas kształtuje, a czasem zatrzymuje na zbyt długo w jednym miejscu. Nasze postacie są jednocześnie nami i Wami. W ich historiach i zachowaniach odbijają się uniwersalne, znajome schematy.

To spektakl dla każdego, kto chce zobaczyć, czy i jak można je przełamać, zbuntować się przeciwko nim, a w końcu wejrzeć w głąb własnych pragnień. To one tak naprawdę najlepiej pokazują, jacy jesteśmy. Czasami do wyzwolenia wystarczy spotkanie odpowiedniej osoby, specyficzne okoliczności, a może… spektakl teatralny?

teatr_baza