ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

DZIKUSY NA FAMIE?

15 lipca 2023

Czym są Dzikie Karty i czy mają drugie dno? 

W 2023 roku, pierwszy raz w historii Festiwalu Fama, przyznano Dzikie Karty, będące w istocie zaproszeniem do udziału w prezentacjach konkursowych. 

Pierwsza z nich trafiła do Kathii, druga do Tony’ego Yoru. Kathia skradła uwagę i serca podczas poznańskiego Next Fest Music & Showcase Conference, a Tony zaimponował możliwościami na scenie WroOFFław Showcase. Obserwując, co dzieje się wokół tych artystów przez ostatnie tygodnie, jesteśmy przekonani, że eksperyment z dzikimi kartami do dobry pomysł. Z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić możemy, że w przyszłym roku będziemy podążać tą ścieżką śmielej.

Idea Dzikich Kart ma też drugie dno, które jest dla nas nie mniej ważne. Fama to wydarzenie artystyczne skupiające się na młodych, wschodzących artystach. Tu mogą nie tylko zaprezentować swoją twórczość, ale i rozwijać warsztat i nawiązywać inspirujące kontakty z innymi twórcami. Dlaczego nie miałoby tak być na poziomie festiwali? Dzikie Karty, to doskonała okazja by pobudzić współpracę i wymianę doświadczeń z innymi wydarzeniami skupionymi na młodych artystach z różnych dziedzin sztuki.

W tym roku były to dwa muzyczne showcase’y, w przyszłym podobną współpracę planujemy podjąć z innymi przedsięwzięciami w Polsce, nie tylko muzycznymi. Już o tym rozmawiamy.