ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

TEATR PAPA

“SAMOBÓJCA”
24 sierpnia
17:30
Miejski Dom Kultury

Teatr PAPA, stworzony jest ze świeżo upieczonych absolwentów Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu na kierunku aktorskim. Większość obsady spektaklu “Samobójca”, który zostanie wystawiony na deskach sceny teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, to studenci III i IV roku kursu aktorskiego.

Spektakl “Samobójca” Nikołaja Erdmana w reżyserii Anny Romberg, to opowieść o losie głównego bohatera Siemiona Podsiekalnikowa, który przytłoczony beznadzieją i rutyną życia decyduje się na samobójstwo. Po drodze napotyka jednak na wiele przeszkód, które utrudniają mu zrealizowanie swojego planu. “Samobójca” to komedia omyłek, w której nie zabraknie humoru, ale i refleksji nad losem człowieka i wartością jednostki w otaczającej rzeczywistości.

Teatr PAPA istnieje w Poznaniu od września 2009 roku i składa się z uczestników warsztatów aktorskich przy Akademii Sztuk Scenicznych PAPA w Poznaniu. Przygotowali do tej pory niemal 50 spektakli, granych na scenie Akademii, na innych scenach w Poznaniu (ostatnio w Teatrze Ósmego Dnia). W obecnym składzie aktorskim pracują już 3 rok. W swoich spektaklach starają się mówić o sprawach dla ważnych, poszukując dla nich wyrazu scenicznego, łącząc różne formy teatralne: od tradycyjnego teatru słowa, po pantomimę, taniec, lalki, śpiew i muzykę.

Teatr PAPA prezentował spektakle na różnych festiwalach w Polsce i za granicą: Poznaniu, Dębnie, Wrocławiu, Berlinie, Dreźnie, Rzymie. Kilkukrotnie brali udział w Konkursie Teatrów Amatorskich MELPOMENA w Środzie Wielkopolskiej, zdobywając nagrody i wyróżnienia. We wrześniu 2022 spektakl “Z Mroku powstałeś…” otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Krzesło w Żyrardowie, a w listopadzie Grand Prix Festiwalu Niepodległa w Pobiedziskach

Reżyseria: Anna Romberg

Obsada aktorska: Oliwia Kurlej, Jan Niedziela, Joanna Szymkowiak, Natalia Fryca, Aleksandra Kamisińska, Ewelina Pytiak, Mariusz Pacek, Maciej Temeriusz, Matylda Śliwińska, Agata Pokorska, Maja Murzynowska, Erwin Nowak, Aleksandra Breitling, Szymon Łukaszewski, Karol Walerowicz, Agnieszka Krutin

TEATR PAPA - Samobójca 3.jpeg fot. Jakub Łukaszewski