ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

Szklane Oczy i Czerwony Młoteczek czyli co przyniesie czwarteczek?

24 sierpnia 2023

Gorąca festiwalowa środa za nami. Galeria Miejsce sztuki44 znów z kompletem publiczności, a autorka “Mireczka” – Aleksandra Zbroja mogła przekonać się na własnej skórze, co to znaczy popularność. Teatr OdRuchu znów udowodnił swoją klasę z Michałem “Miszą” Czornym w brawurowej roli. Współczujemy jurorom.

Wczoraj też pan Waglewski od Pana Hołdysa dowiedział się, że to jego syn, Fisz, pacholęciem będąc, zaprojektował napis “I Ching”, który znalazł się na okładce płyty – bohaterki tegorocznej Famy. Zaskoczenie było wielkie. Tłumy poszły “Śladami Mistrzów” i wysłuchały, za krótkiej zdecydowanie, rozmowy z bohaterami koncertu “Dialogi”. Wrona i KAST. zdecydowanie udźwignęli ciężar dzielenia sceny z tuzami.  

A dziś? Czwartek będzie pełen skrajnych emocji. Tak się program układa, że nie ma możliwości na wytchnienie. Znów zaczynamy Miejscami Literatury o godz. 16:00 w Galerii Miejsce sztuki44. Tym razem Krzysztof Lichtblau zaprasza na spotkanie z Dorotą Kotas, laureatką Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Conrada. Rzecz będzie o jej poruszającym “Czerwonym Młoteczku”, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Cyranka.  

O 17:30 na deskach Miejskiego Domu Kultury zobaczymy “SamobójcęTeatru PAPA, w reżyserii Anny Romberg. Nie będzie tak ponuro, jak można by się spodziewać. 

Wieczorem w Hali Basenu Północnego maraton czterech koncertów. Od 19:30, co godzinę, kolejno w ramach prezentacji konkursowych zagrają: pełen muzycznych sprzeczności Konrad Słoka, który zdecydowanie stawia na bezpośredniość w przekazie. Również trudnym do sklasyfikowania muzycznie będzie Mateusz Wójcicki, z tą różnicą, że on raczej czaruje nienachalną poezją swoich tekstów. Szklane Oczy to nie girlsband. To punkowe trio. Ale słychać, że słuchały psychodeli. Na finał na scenę znów wejdzie Panials – laureatka Nagrody Tryton 2019, w tej edycji prowadząca warsztaty wokalne. Znów, bo wczoraj popisała się grą na klarnecie basowym podczas wspomnianych na początku “Dialogów” formacji Waglewski & Hołdys. Tyle, że dziś to zupełnie inne jej wcielenie. Autorskie.

Czwartkowy line up przedstawia się następująco:

  

16:00 – Galeria Miejsce sztuki44 

Miejsca Literatury: Dorota Kotas 

  

17:30 – Miejski Dom Kultury 

Teatr PAPA “Samobójca” 

  

19:30 – Hala Basenu Północnego 

Konrad Słoka 

  

20:30 – Hala Basenu Północnego 

Mateusz Wójcicki 

  

21:30 – Hala Basenu Północnego 

Szklane Oczy  

  

22:30 – Hala Basenu Północnego 

Panilas