ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

Jury i nagrody

Skład tegorocznego Jury ogłosimy już niebawem.

Marcin Cichoński

Na półce kolekcjonuje płyty, w głowie kolekcjonuje wspomnienia z koncertów. Z całego świata kultury to chyba jednak Seattle Sound jest jego największą pasją. Od lat mediach muzycznych, od eteru, przez druk, po Internet. Zajmował się telewizyjnymi 30tonami, pisał tu i ówdzie, a w szczególności w Tygodniku Wprost, Machinie i Przekroju. Od stycznia 2021 roku można go słuchać w Radio 357 . Rok temu zakochał się w Famie. Świetny gość.

Edgar Hein

Prezenter i dziennikarz muzyczny poznańskiego radia Afera. Od lat związany ze sceną niezależną, razem z Przyjaciółmi organizuje koncerty w rodzinnym Wągrowcu. Znany z prowadzenia wielu festiwali i koncertów w tym min. Festiwal w Jarocinie, małą scenę Pol’and’rock Festival czy LuxFest. Aktywnie zaangażowany w działalność kulturalną w Poznaniu stawia na promocję młodych polskich artystów. Człowiek petarda. Świeża krew w składzie Jury.

Urszula Kaczyńska

Z wykształcenia jest dyplomowaną krytyczką filmową, z zamiłowania – wierną słuchaczką. Dziennikarka muzyczna Polskiego Radia. W Czwórce prowadzi audycje poświęcone polskim artystom oraz muzyce elektronicznej. Z Noviką współtworzy kanał youtube’owy „JakByło” dokumentujący historię polskiej sceny klubowej. Wrażliwa, artystyczna dusza. Do Świnoujścia wraca z radością.

Michał Taciak

Wieloletni przyjaciel Famy, przedstawiciel Wyspiarzy. Dziennikarz w stanie spoczynku przerywanego, wcześniej redaktor naczelny nieodżałowanego do dziś magazynu „Wyspy”. Świnoujścianin z wyboru (własnego). Wielbiciel dźwięków pożenionych ze słowem oraz ruchomych obrazów. W chwilach (nierzadkich) zwątpienia w świat uważa, że jedynie zwierzęta (z akcentem na psy) i muzyka mają sens. Czuły na kulturę i wrażliwy na sztukę.

Lista nagród

NAGRODA TRYTON DLA NAJWIĘKSZEJ OSOBOWOŚCI ARTYSTYCZNEJ LUB ZA NAJLEPSZĄ KREACJĘ ZBIOROWĄ

Ufundowana przez Prezydenta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza. Jest to nagroda interdyscyplinarna, może ją otrzymać podmiot artystyczny (osoba lub grupa), zajmujący się każdą dowolną dziedziną sztuki.

NAGRODA TRÓJZĄB NEPTUNA ZA NAJLEPSZE WYDARZENIE ARTYSTYCZNE

Ufundowana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierda Geblewicza. Nagrodę otrzymują wszyscy twórcy oraz wykonawcy zwycięskiego projektu. Jest to nagroda interdyscyplinarna, może ją otrzymać projekt dowolnej dziedziny sztuki.

NAGRODA IM. MAKSA SZOCA ZA NIESZABLONOWĄ I KREATYWNĄ POSTAWĘ ARTYSTYCZNĄ

Jest to nagroda interdyscyplinarna, może ją otrzymać podmiot artystyczny (osoba lub grupa), zajmujący się każdą dowolną dziedziną sztuki. Nagradzane są: zaangażowanie w inicjowanie spontanicznych, oryginalnych działań, odwaga, przekraczanie granic dziedzin sztuki.

NAGRODA IM. JANA SAWKI W KATEGORII SZTUKI WIZUALNE I MULTIMEDIA

Może ją otrzymać osoba lub grupa, reprezentant jednej z następujących dziedzin: sztuki wizualne, fotografia, film, multimedia.

NAGRODA IM. ANDRZEJA JAKÓBCA W KATEGORII MUZYKA

Może ją otrzymać osoba lub grupa: zespół, muzyk solista, wokalista.

NAGRODA IM. ROBERTA PALUCHOWSKIEGO W KATEGORII SZTUKI SCENICZNE

Może ją otrzymać osoba lub grupa, reprezentant jednej z następujących dziedzin: teatr, performans, taniec, kabaret, happening, improwizacja, stand-up.

NAGRODA IM. MARKA KASZA DLA NAJLEPSZEGO DZIENNIKARZA

Może ją otrzymać osoba lub grupa, reprezentant jednej z następujących dziedzin: dziennikarstwo prasowe, radiowe, telewizyjne.

NAGRODA LAMELAT FAMY ZA POPULARYZACJĘ ARTYSTYCZNYCH INICJATYW WŚRÓD MIESZKAŃCÓW ŚWINOUJŚCIA

Nagroda przyznawana osobie lub grupie, której zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność w najwyższym stopniu przyczyniły się do popularyzacji Festiwalu wśród mieszkańców Świnoujścia i w przestrzeni miasta. Jest to nagroda interdyscyplinarna, może ją otrzymać podmiot artystyczny dowolnej dziedziny sztuki (osoba lub grupa), animator kultury, dziennikarz, realizator Festiwalu, mieszkaniec miasta.

NAGRODA ORGANIZATORA ZA POZYTYWNY WKŁAD W PROCESY ORGANIZACYJNE

ufundowana przez byłych i obecnych dyrektorów Festiwalu. Otrzymuje ją osoba, której pomoc, zaangażowanie, pomysłowość oraz skuteczność działania miały istotny wpływ na proces realizacyjny i produkcyjny Festiwalu.