ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

WOJCIECH WAGLEWSKI

Ostatni raz Wojciech Waglewski występował na Famie w 2012 roku, wraz z zespołem Voo Voo. Teraz powraca na świnoujską scenę, by uczestniczyć w spotkaniu w ramach projektu Śladami Mistrzów oraz zagrać specjalny koncert ze Zbigniewem Hołdysem.

Środa, 23 sierpnia, godz. 19:30
Hala w Basenie Północnym
Śladami Mistrzów: Wojciech Waglewski i Zbigniew Hołdys

Środa, 23 sierpnia, godz. 21:30
Hala w Basenie Północnym
Koncert Waglewski & Hołdys – Dialogi

 

Wojciech Waglewski – polski muzyk urodzony 21 kwietnia 1953 r. w Nowym Sączu. Studiował socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Waglewski debiutował w latach 60. w zespole Fatum, potem związał się z grupą Zbigniewa Hołdysa Rh- oraz z Zen.

W latach 70. grał z zespołem Nirwana, Bemibem, pracował także z takimi muzykami, jak Michał Urbaniak, Urszulą Sipińską, Ewą Bem, Zbigniewem Wodeckim. W 1979 r. znalazł się w składzie grupy Osjan, która inspirowała się filozofią wschodnią.

Na początku lat 80. ścieżki Waglewskiego ponownie zetknęły się ze Zbigniewem Hołdysem, który zaprosił go do sesji „I Ching”. Muzyk spróbował swoich sił także jako kompozytor i wokalista. Niedługo potem ze powstała grupa Morawski Waglewski Nowicki i Hołdys, której nazwę media skracały, używając inicjałów Waglewskiego. Około 1985 r. narodziło się więc Voo Voo.

wojciech_waglewski_small