ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

WRONA

23 sierpnia
22:30
Hala w Basenie Północnym

Koncert krakowskiej wokalistki będzie połączeniem kobiecej charyzmy z postpunkową energią a wszystkie te elementy splatać będą trance i elektroniczne brzmienie. Laureatka Jarocińskich Rytmów Młodych zakończy trzeci dzień festiwalu na scenie w Hali Basenu Północnego.

WRONA to solowy projekt Weroniki Jasiówki – krakowskiej wokalistki, autorki tekstów, producentki, a kiedyś również perkusistki rockowego girls bandu Brain’s All Gone.

Artystka tworzy międzygatunkowy koktajl, wykorzystując swoje punkowe korzenie oraz bawiąc się trance’owymi brzmieniami. W tekstach WRONY dominuje nostalgia, bezkompromisowa szczerość i mimo zbuntowanej, wyraźnej prezencji, odbiorca nie znajdzie tam wulgaryzmów. Eksperymentalna, elektroniczna muzyka pełna jest natomiast młodzieńczej energii, która trafia do wrażliwego słuchacza. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

W swoim solo act’cie artystka śpiewa, gra na syntezatorach, gitarze elektrycznej i akustycznej. WRONA podczas swoich koncertów zachęca do bycia sobą, na jej występach panuje kameralna atmosfera a między utworami chętnie dzieli się opowieściami z jej życia, które słuchacz może przełożyć na swoje własne. Poza występami zachęca dziewczyny i kobiety do produkcji muzyki, a także walczy z nierównością szans w branży artystycznej.