ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

Dziś Koncert Finałowy Famy

26 sierpnia 2023

Przed nami sobotni pokaz filmów krótkometrażowych oraz inne wydarzenia specjalne i towarzyszące. Wieczorem, po Koncercie Finałowym, poznamy też laureatów tegorocznej Famy.

Wracamy do Miejskiego Domu Kultury, tym razem nie za sprawą spektakli teatralnych, ale – podobnie jak rok temu – konkursowemu pokazowi filmów krótkometrażowych w ramach sekcji sztuk wizualnych. O godz. 13:00 ruszą projekcie następujących obrazów: “Słoń” – reż. Mateusz Żegliński; “Podwójne Wiązanie” – reż. Kamil Węgrzyn; “Bajka o początku” – reż. Karolina Gołębiowska; “Świt” – reż. Anna Skoczeń; “Eleuteria” – reż. Rafał Łysak. Będą to ostatnie pokazy konkursowe, od tego momentu jury ma czas na uzgodnienie werdyktu. Ogłoszenie laureatów w poszczególnych sekcjach tuż po Koncercie Finałowym. 

My zostajemy w MDK, gdzie o godz. 16:00 pojawi się Olek Talkowski, laureat zeszłorocznej edycji festiwalu. Wówczas młody aktor oczarował famową publiczność swoim występem w ramach projektu “Rap Magister”, za który otrzymał nagrodę Trójząb Neptuna. Dziś zobaczymy go w zupełnie nowym programie. Recital ten będzie pierwszym wydarzeniem specjalnym, ale nie ostatnim dziś.  

Nieco później niż zwykle, bo o 17:30 Krzysztof Lichtblau zaprasza na spotkanie w ramach cyklu Miejsca Literatury z Joanną Ostrowską, autorką książki “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” nagrodzonej w 2022 roku Nike Czytelniczek i Czytelników. 

Wieczorem w Hali Basenu Północnego spotkamy się z projektem przygotowanym specjalnie na Famę. “Panoptikum” Tomasza Kalitki to zbiór różnych wpływów oraz inspiracji, które nadają muzyce niezwykłego kolorytu. Ich wielkość przekracza proste zaszufladkowanie w styl, bo właśnie ten wachlarz w muzyce Kalitki można nazwać znakiem rozpoznawczym. To o godz. 20:00.  

O 21.00 rozpocznie się Koncert Finałowy Festiwalu Fama. W tym roku pod tytułem “Fama gra I Ching”, płytę sprzed 40 lat, która stała się symbolem tegorocznej edycji. W środę doświadczyliśmy niesamowitego koncertu Wojciecha Waglewskiego i Zbigniewa Hołdysa z zespołem pod wodzą Karima Martusewicza. Dziś legendy polskiego rocka zrobią miejsce przy mikrofonach dla uczestników tegorocznych warsztatów wokalnych prowadzonych przez Magdę Sowul. Z legendarnymi utworami zmierzą się też młodzi muzycy prezentujący się na Famie. Tym razem to oni stanowić będą trzon zespołu stworzonego na Famie przez Karima. Kogo i w którym utworze z płyty “I Ching” usłyszymy? Wszystko wyjaśni się dziś wieczorem. Zapraszamy! 

 

Program na dziś:

13:00 – Miejski Dom Kultury 

Sekcja sztuk wizualnych – pokaz filmów 

 

16:00 – Miejski Dom Kultury  

Olek Talkowski Show 

 

17:30 – Galeria Miejsce sztuki44 

Miejsca Literatury – Joanna Ostrowska 

 

20:00- Hala Basenu Północnego 

Panoptikum 

 

21:00 – Hala Basenu Północnego 

Fama gra “I CHING” – koncert finałowy