ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

PANILAS

24 sierpnia
22:30
Hala w Basenie Północnym

Po czterech latach od wygranej nagrody Tryton dla Największej Osobowości Artystycznej Festiwalu Fama w 2019 roku, do Świnoujścia wraca Magdalena Sowul aka. Panilas. Bardzo dobrze znana świnoujskiej publiczności artystka zakończy swoim występem na scenie Hali Basenu Północnego czwarty dzień festiwalu

 To, co proponuje Panilas, i w treści, i w formie, jest równocześnie ważne, mocne i arcydobre. „Głęboka podróż w gęstwinę kobiecego doświadczenia, odbywana w misternie utkanym, elektronicznym wehikule”, mówi Panilas. „Bit miesza się z goryczą, jak tusz do rzęs ze łzami w dyskotekowej łazience o piątej rano. Trochę do tańca, trochę do płaczu”. Magdalena Sowul – Panilas, jest multiinstrumentalistą, kompozytorką i wokalistką, mocno zaangażowaną społecznie w problemy kobiet i mniejszości. Na sercu leży jej los planety, a swoją wyjątkową wrażliwością, nie bojąc się mocnego przekazu, tworzy utwory, które nie tylko skłaniają do myślenia, ale też prowokują do tańczenia.

Wyjątkową sesję zdjęciową ilustrującą debiut Panilas stworzył Adrian Mechocki w wyjątkowej technice malowania światłem z różnych urządzeń przy długich czasach naświetlania. Żaden element nie jest tworzony przy pomocy komputera, ale w całkowicie analogowym działaniu fotografa.

panilas_Mikołaj Starzyński