ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

TEATR ODRUCHU

“COLARGOL. TO NIE BAJKA”
23 sierpnia
17:30
Miejski Dom Kultury

Piąta z kolei produkcja Teatru OdRuchu, z pomocą postaci Igora przybliża widzom świat młodych, wykształconych artystów sztuk scenicznych i autorefleksję bohatera na temat bycia aktorem po kilku pierwszych latach funkcjonowania w zawodzie. To także opowieść uniwersalna o wchodzeniu w dorosłe życie, w której każdy może odnaleźć cząstkę siebie.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce, Igor był szczęśliwy (przynajmniej tak mu się wydawało). Stężenie Midichlorianów w jego krwi nigdy nie było zdumiewające, jednak wystarczało, by skutecznie realizować i osiągać kolejne cele życiowe, spełniać marzenia. Pewnego dnia Igor budzi się w swoim zaczarowanym lasku, który prędko okazuje się być pułapką bez wyjścia, a znikąd nie widać ratunku. Chłopak powoli orientuje się, że jego oczekiwania drastycznie zderzyły się z rzeczywistością. Jak do tego doszło? Właśnie o tym Igor chciałby dzisiaj porozmawiać.

“Colargol. To nie bajka”

Reżyseria – Monika Szydłowiecka
Wykonanie, tekst, choreografia – Michał Misza Czorny
Obsługa projekcji w trakcie spektaklu – Lucjan Szreter

Teatr OdRuchu, to kolektyw stworzony przez Michała Miszę Czornego (absolwent kierunku aktorstwo spec. aktor teatru tańca na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu AST w Krakowie, aktor Teatru Nowego Proxima w Krakowie) i Monikę Szydłowiecką (pedagog, aktorka, reżyser, absolwentka PWST – podyplomowej reżyserii teatru dzieci i młodzieży we Wrocławiu oraz animacji społeczno-kulturalnej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie).

Teatr powstał w styczniu 2017r. Na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Łączy ze sobą różne formy sceniczne – taniec, ruch, słowo. Skład zespołu aktorskiego tworzą wieloletni aktorzy Autorskiego Teatru Ruchu WAMPA z Tychów, Teatru Nowego w Krakowie oraz absolwenci Wydziału Teatru Tańca AST w Krakowie.

Nasze sztuki mówią o tym co ważne, aktualne i ponadczasowe. Nie rozgraniczamy wykonawców na aktorów i tancerzy, używamy nazwy: aktorzy-tancerze. Pragniemy tworzyć świat, w którym zaciera się granica pomiędzy słowem, tańcem i ruchem. Chcemy umożliwić widzom kontakt z nowymi, wciąż rzadko spotykanymi w naszym kraju formami scenicznymi. Dzięki naszej pracy, od kilku lat widzowie z całej Polski zapoznają się z formą sceniczną, gdzie słowo i taniec odgrywają jednakowe role.

W swoich spektaklach pragniemy przedstawiać artystów przygotowanych do wszelkich działań scenicznych, nasi aktorzy-tancerze w trakcie swojej pracy artystycznej zajmują się różnymi formami, (reżyseria, teatr dramatyczny, teatr tańca).

W Teatrze OdRuchu praca nad wspólną jakością wykonawczą doprowadziła nas do tego etapu, gdy wykonawcy jednakowo władają wszystkimi dostępnymi (wyżej wymienionymi) narzędziami.

Coralgol To Nie Bajka 18 GRZEGORZ KRZYSZTOFIK