ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

KOLEKTYW TEATRALNY TS

“OGIEŃ W GŁOWIE”
21 sierpnia
17:30
Miejski Dom Kultury

“Ogień w głowie” to trzecia produkcja Kolektywu Teatralnego TS, którego głównym spoiwem jest osoba Macieja Ćwielucha – aktora, reżysera, poety oraz muzyka. Spektakl jest swoistą refleksją na temat świata nastolatków – ich fascynacji, lęków oraz namiętności a także relacji z rodzicami.

Kolektyw teatralny TS to grupa młodych ludzi, których połączyła pasja do teatru. “Ogień w głowie” to ich trzecia produkcja. Poprzednie to “Jak ocalał świat” oraz “Sonata, czyli schujowacenie mózgowia – metafizyczny nadkabaret rozgrywany w mordowarskich górach Czikla”. Spektakle te były grane m. in. na XXX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalkowych w Opolu, I Przeglądzie Teatrów Lalkowych w Będzinie, międzynarodowym festiwalu Metaformy. Spoiwem  kolektywu jest reżyser, aktor, poeta i muzyk Maciej Ćwieluch, który ma na swoim koncie m. in. wydanie własnego tomiku poezji “Śmierć wróbla”, reżyserię dwóch oper dziecięcych w Narodowym Forum Muzyki. Członkowie zespołu aktorskiego kolektywu TS, czyli Aleksandra Kołtuniak i Jakub Oderski są tegorocznymi laureatami Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

“Świat powstaje z ognia i ponownie ginie w ogniu, w ustalonym rytmie, w ciągłej przemianie, po wsze czasy.”

“Ogień w głowie” to podróż w wewnętrzny świat nastolatków. Poszukiwanie odpowiedzi, jak duży wpływ mają na nich rodzice, social media i rówieśnicy. W spektaklu przyglądamy się ich fascynacjom, lękom, namiętnościom i tytułowemu ogniowi, który w nich płonie. Przekładamy język brutalizmu niemieckiego na język teatru formy, a to wszystko w towarzystwie punkowej muzyki skomponowanej przez Agatę Zemlę.

Kolektyw Teatralny TS - Piotr Pawlak