ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

SZKLANE OCZY

24 sierpnia
21:30
Hala w Basenie Północnym

Połączenie punka, psychodelii, okraszone niebanalnym tekstem i dojmującą szczerością? Te wszystkie cechy bardzo dobrze opisują muzykę katowickich Szklanych Oczu. Ich występy charakteryzują  się żywiołową oraz spontaniczną energią. Koncerty dziewczyn odbędzie się w czwartek niezmiennie na scenie Hali Basenu Północnego.

Szklane Oczy to Ania, Aga i Justyna – wokal z gitarą, bas i perkusja. 

Lubią koncertować i dużo koncertują  – dziewczyny zagrały między innymi podczas festiwali Opener, Soundrive, Ars Cameralis, Enea Spring Break, Stacja Wolimierz, grały też w Hipnozie, w P23, na katowickim rynku, na 50 urodzinach Spodka, na Dniach Chorzowa z Luxtopedą i Dżemem w czynnej elektrowni, w zoo, w porcie, w więzieniu (dla osadzonych). Grały też w Niemczech (Berlin), w  Czechach (Ostrawa, Brno, Czeski Cieszyn) oraz we Francji (Roubaix).

Zostały uznane za jedne z 10 najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce – nagroda Sanki Gazety Wyborczej. Ich piosenki można było usłyszeć w 2018 r. na antenie Trójki – zagrały w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, dostały się do pierwszej dziesiątki programu Start NaGranie (z 1420 zespołów). Dziewczyny są laureatkami konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze – zdobyły patronat Katowic Miasta Muzyki UNESCO.

W 2020 ukazała się ich debiutancka płyta “rzeczywistość”, a w 2022 roku Antena Krzyku wydała na winylu ich nowy album “antyrzeczywistość”.