ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

To będzie tłusta środa

23 sierpnia 2023

Tradycyjnie w środkowym dniu tygodnia lokuje się wydarzenie, które nadaje ton całej edycji. Za sprawą Zbigniewa Hołdysa i Wojciecha Waglewskiego w tym roku nie będzie inaczej!

Nie jesteśmy nawet na półmetku, a już zdarzyło się sporo pięknych rzeczy. Na przykład podczas konferencji inauguracyjnej Prezydent Miasta Paweł Sujka odpowiadał na pytania zadawane przez Moritza z Ziemi Obiecanej, a partnerzy i sponsorzy musieli znaleźć odpowiedź na pytanie czy przypadkiem nie mają za dużo pieniędzy. Już na pierwszym spotkaniu Miejsc Literatury zabrakło miejsc siedzących, w Hali Basenu Północnego duet SEKUNDa zaczarował, a trio RAT KRU “narozrabiało”.  

Dziś też nie spuszczamy z tonu. Rano, na żywo z El Papa Cafe Hemingway w centrum Świnoujścia Agnieszka Szwajgier i Marcin Cichoński, którym miejsca w ramówce wyjątkowo ustąpił Piotr Stelmach, poprowadzą audycję Radia 357. Spodziewajcie się szerszych relacji z przebiegu Famy. 

W ramach Miejsc Literatury ponownie wrócimy do… patologii. Tym razem tej w domu. Krzysztof Lichtblau zaplanował na 16:00 rozmowę z Aleksandrą Zbroją, autorką głośnego, nagradzanego przez krytyków i docenianego przez czytelników debiutu “Mireczek. Patoopowieść o moim ojcu”. Warto wpaść wcześniej do Galerii Miejsce stuki44. 

O 17:30 w Miejskim Domu Kultury kolejny pokaz konkursowy w ramach sztuk scenicznych, czyli spektakl “Coloargol. To nie bajka”, dobrze znanego świnoujskiej publiczności Teatru OdRuchu. Reżyseruje Monika Szydłowiecka, a na scenie Michał “Misza” Czorny.

Przed koncertami w Hali Basenu Północnego nietypowy support. Prawdziwa bomba. Wraca cykl Śladami Mistrzów, w ramach którego z Wojciechem Waglewskim i Zbigniewem Hołdysem porozmawiają Marcin Cichoński i Artur Rawicz. Okazją do spotkania z muzykami będzie absolutnie wyjątkowy i unikalny koncert zespołu “jednorazowego”, założonego z okazji Famy. To Waglewski & Hołdys z programem “Dialogi”, na który zapraszamy o 21:30. Będą piosenki z pomnikowego LP “I Ching” i legendarnych “Świń”. Zza kulis wiemy, że będą i inne niespodzianki. Płyta “I Ching” wróci na Famę w sobotę… ale jeszcze inaczej. 

W ramach pokazów konkursowych w sekcji muzyka doświadczymy dwóch koncertów formacji rozciągających definicje rocka w skrajnie różne strony. Formacja KAST. to fascynaci oldschoola (godz: 20:30), a Wrona to różowa elektro “punk-tera”, która zdobyła już Jarocin (u nas o 22:30).

Rozkład jazdy na dziś:

16:00 – Galeria Miejsce sztuki44 

Miejsca Literatury: Aleksandra Zbroja 

 

17:30 – Miejski Dom Kultury

Teatr OdRuchu “Colargol. To nie bajka” 

 

19:30 – Hala Basenu Północnego 

Śladami Mistrzów – Wojciech Waglewski, Zbigniew Hołdys  

 

20:30 – Hala Basenu Północnego 

Kast. 

 

21:30 – Hala Basenu Północnego 

Waglewski & Hołdys – “Dialogi” 

 

22:30 – Hala Basenu Północnego

Wrona