Prezentacja konkursowa

Wykonawca:
Nieme Kino
Data: wtorek, 23.08.2022
Godzina: 21:30
Lokalizacja: Hala w Basenie Północnym

O PROJEKCIE

Cykl koncertów najlepszych, młodych grup muzycznych oraz solistów reprezentujących wszystkie gatunki tej dziedziny. Fama prezentuje szerokie spektrum gatunków: muzykę tradycyjną, folkową, elektroniczną, rockową, jazzową, bluesową, popową, a także piosenkę autorską oraz wszelkie projekty z pogranicza gatunków.

Nieme Kino – poznańska formacja artystyczna tworząca muzykę z pogranicza piosenki autorskiej, awangardy, bluesa i muzyki alternatywnej, łącząca świat instrumentów akustycznych ze światem muzyki elektronicznej, często w bardzo psychodelicznych klimatach.

Poetyckie teksty i eksperymentalne saksofony w bardzo smutnym, ekspresyjnym, wzbogaconym elektroniką wydaniu to znak rozpoznawczy tej grupy. Nieme Kino to połączenie trzech sztuk: filmu, muzyki i fotografii w jednym tworze artystycznym.

W listopadzie 2018 roku ukazał się debiutancki album zespołu „Najsmutniejsze auto w okolicy”, a utwór „Siedem” z tej właśnie płyty dotarł do pierwszego miejsca listy przebojów Aferzasta na antenie poznańskiego Radia Afera. 12 maja 2022 ukazała się druga płyta zespołu „Nieoczywistość”, okraszona trzema wyjątkowymi teledyskami do utworów „Szaman”, „Jabłko” i „Alfa”.

Nieme Kino wystąpiło na kilku festiwalach artystycznych, między innymi OPPA, Piosenkarnia, Maraton Piosenki Osobistej, Gramy u Siebie czy Sztukateria. Zespół składa się z wybuchowej muzycznej mieszanki ludzi o klasycznym, jazzowym, artystycznym oraz biznesowym wykształceniu i doświadczeniu. Autorem muzyki i tekstów oraz producentem jest Niemy, który z sukcesem łączy w swej twórczości świat muzyki, filmu i fotografii, znany między innymi z bezprecedensowego przedsięwzięcia Trzy Sztuki w Antarktyce.

Fot. FIMUFO STUDIO

Partnerzy:

Rząd Środkowy - Fama 2016 OSiR Wyspiarz jpg

Dofinansowanie:

MKDNiS_6

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego.

Pozostałe wydarzenia z kategorii "Muzyka":