FAMA 2022 dobiega końca, ale zanim posłuchamy koncertu finałowego i poznamy werdykt Jury, jeszcze kilka ciekawych rzeczy w programie. Na początek, o 13.00, zapraszamy na plażę do Pływalni Watersport / SURF bar, gdzie swoje działania podsumuje sekcja animacji kultury. Godzinę później (14.00) w Hali Basenu Północnego nastąpi podsumowanie projektu artystycznego Beaty BEATNIK Filipowicz – “Rachunek sumienia”. To projekt, w którym uczestnicy spowiadali się wrzucając swoje myśli do urny. O 14.00 urna zostanie otwarta, a ludzkość rozgrzeszona.

Następnie o 14.30 zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbędzie się druga część pokazu filmów autorstwa uczestników sekcji sztuk wizualnych. Dziś w repertuarze pięć projekcji: „Still in the Same Place” Daniela Sołtysińskiego, „Solar Voyage” Adama Żądło, “Nowa symfonia” Mateusza Żeglińskiego, „Ada” w reżyserii Zlaty Veresniak i „RelaXeD” Anji Zalewskiej. Idealna propozycja na dzisiejszą, świnoujską pogodę.

O 17.00, w Galerii Miejsce sztuki44 zakończymy tegoroczny cykl Miejsca Literatury. Gościem Krzysztofa Lichtblaua będzie Filip Zawada – pisarz, fotograf, autor muzyki, mistrz łucznictwa. Pretekstem do rozmowy będzie wydana w tym miesiącu, kolejna książka prozatorska autora “Weź z nią zatańcz”.

“Serce ze złota” – Tribute to Neil Young to tytuł koncertu, który zamyka tegoroczny program FAMY. Zapraszamy Was o 20.00 do Hali w Basenie Północnym, gdzie na scenie zobaczymy uczestników warsztatów wokalnych prowadzonych przez Dominikę Płonkę oraz muzyków i wokalistów z zespołów z sekcji muzycznej. Kierownikiem muzycznym projektu jest Karim Martusewicz (VOO VOO). Po koncercie nastąpi podsumowanie festiwalu oraz ogłoszenie werdyktu Jury i wręczenie nagród za najlepsze prezentacje.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

52. Festiwal FAMA odbywa się w dniach 22-27 sierpnia 2022. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.