Jak się macie? Ochłonęliście po wczorajszym wieczorze? My jeszcze jesteśmy pod niemałym wrażeniem tego, co działo się na naszej scenie. Wielkie dzięki, że byliście z nami!

Jeśli tytuł tego wpisu Was zaciekawił, to koniecznie przyjdźcie o 16.00 do Galerii Miejsce sztuki44, gdzie odbędzie się spotkanie z Agnieszką Jelonek. Nasz nieoceniony Pan od Książek porozmawia z autorką o jej najnowszej książce “Trzeba być cicho”, ale z pewnością nie zabraknie też nawiązań do poprzedniej, równie znakomitej, prozy “Koniec świata, umyj okna”.

O 17.30 zapraszamy Was do Miejskiego Domu Kultury na spektakl “Rap Magister” Olka Talkowskiego, który powstał jako praca magisterska i co więcej, jako pierwsza praca na świecie powstała w formie rapu. “Rap Magister” został doceniony przez jury i publiczność tegorocznego Nurtu Off podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej “za brawurowy manifest miłości do aktorstwa i przypomnienie nam, dlaczego kochamy film i teatr ”- czytamy w uzasadnieniu.

Rozpoczynamy blok muzyczny w Hali Basenu Północnego. Jako pierwszy (19.30) wystąpi duet SEKUNDa, który zaczaruje Was autorskimi kompozycjami, dla których inspiracją była tradycyjna muzyka Beskidu Żywieckiego. Spodziewajcie się brzmienia skrzypiec uzupełnionych o instrumenty charakterystyczne dla tradycji pasterskich. Jesteśmy bardzo ciekawi efektu końcowego!

O 20.30 polecamy Wam występ Oskara Cenkiera, który w swej muzyce łączy wpływy klasyczne, post-klasyczne, minimalistyczne, filmowe, progresywne i ambient. Jego brzmienie opiera się na mocno przetworzonym przez efekty fortepianie. Oskar spory nacisk kładzie na improwizacje, co oznacza, że każdy koncert jest niepowtarzalnym przeżyciem.

A teraz Was zaskoczymy, bo tytułowy rap i jazz sprawnie i efektownie łączą się w zespole FERBI, który wystąpi o 21.30. Jest to projekt stworzony przez czwórkę muzyków, którzy tworzą muzykę elektroniczną. Artyści mają na swoim koncie sporo zagranych koncertów i sesji Jam Session, gdzie łączą impro z rapem i freestylem. Na próżno szukać ich repertuaru w sieci, po prostu trzeba ich posłuchać na żywo.

Pamiętacie Córy Słońca? Pamiętacie, że w ubiegłym roku zdobyły nagrodę Nagrodę Tryton dla największej osobowości artystycznej festiwalu? No właśnie! Dlatego mamy przyjemność usłyszeć je ponownie na famowej scenie (o 22.30). Duet Hanki Łubieńskiej i Marty Wołczeckiej to nie tylko muzyka, a przede wszystkim performance, przeżycie duchowe, cielesne i wielka moc drzemiąca w dwóch kobietach. Dajcie się zaczarować!

Niezmiennie, na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

52. Festiwal FAMA odbywa się w dniach 22-27 sierpnia 2022. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.