Prezentacja konkursowa

Wykonawca:
Uczestnicy sekcji sztuk wizualnych
Data: sobota, 27.08.2022
Godzina: 14:00
Lokalizacja: Miejski Dom Kultury

O PROJEKCIE

Sekcja sztuk wizualnych adresowana jest do twórców zajmujących malarstwem, fotografią, filmem, scenografią stawiających na rozwój swoich umiejętności, pracy w grupie oraz poszerzania horyzontów a także artystycznych doświadczeń.

Beata BEATNIK Filipowicz”Rachunek sumienia” – performance tworzony przez uczestników festiwalu i prezentacja efektów ich pracy w formie wystawy. Zapiski uczestników będą punktem zapalnym do tworzonych przez autorkę ilustracji, co razem ma stanowić wystawę o charakterze instalacji artystycznej.

Uczestnicy ustawiają się w kolejce do pokoju, wybranej odizolowanej przestrzeni. Przy samym wejściu umieszczona jest kartka z instrukcją, która informuje, aby anonimowo szczerze i krótko zapisał na papierze wyznanie, zrobił rachunek sumienia, a następnie wybaczył sobie.
Uczestnik wchodzi do pustego pokoju, w którym zastaje na środku tylko klęcznik, a na nim rachunek / czysty paragon, na którym zapisuje wyznanie. Podczas wyjścia autor wkłada kartkę do urny.
Ostatni dzień festiwalu to otwarcie urny i tworzenie ilustracji do „rachunków”, a na koniec przybicie ich gwoździami / szpilkami na ściany pokoju.

„Rachunek Sumienia” zakłada włączenie twórczego pisania, w celu ukazania dialogu człowieka ze sobą samym. Uczestnik tworzy w ten sposób tekst, który jest performansem i performance, który jest tekstem.

Fot. Beata Filipowicz

Partnerzy:

Rząd Środkowy - Fama 2016 OSiR Wyspiarz jpg

Dofinansowanie:

MKDNiS_6

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego

Pozostałe wydarzenia z kategorii "Sztuki wizualne":