Wydarzenie specjalne

Wykonawca:
ŻYŃY
Data: piątek, 26.08.2022
Godzina: 22:00
Lokalizacja: Hala w Basenie Północnym

O PROJEKCIE

Koncerty premierowe z cyklu wydarzeń specjalnych mają na celu ukazanie różnorodności polskie sceny muzycznej, prezentacje różnorodności gatunków, w tym projektów eksperymentalnych. Ideą koncertów specjalnych jest muzyczny dialog, międzygatunkowa podróż przez różne perspektywy uprawiania muzyki. W poprzednich latach na scenach Festiwalu Fama występowali tacy artyści jak: Mela Koteluk, Sorry Boys, Swiernalis, Ralph Kamiński, Clock Machine, Pola Chobot i Adam Baran, Ina West i wielu innych.

ŻYŃY – czyli Tomasz Woźniak, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu ze specjalizacją gitara
jazzowa, spędził także pół roku w Saint Louis College of Music w Rzymie.

Gra na wielu instrumentach, jest także utalentowanym turntablistą. Artysta produkuje i gra muzykę na pograniczu elektroniki / jazztronici / IDM / trip hopu. W maju 2022 zaprezentował swoją kolejną płytę „All Is Fine”.

Do współpracy koncertowej zaprosił poznańskich trębaczy Kacpra Grzankę oraz Patryka Rynkiewicza. Każdy ich występ to niepowtarzalne, elektro-jazzowe doświadczenie.

Fot. Łukasz Łukasiewicz

Partnerzy:

Dofinansowanie:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego.

Pozostałe wydarzenia z kategorii "Muzyka":