X
Back to the top

warsztaty z tworzenia podcastu

Scena dźwiękowa, czyli jak sprawić, żeby słuchacz nie mógł się oderwać od twojego podcastu

Dziś wiele podcastów opiera się na rozmowie dwóch osób w studiu. Zaczyna się dżinglem, kończy zaproszeniem do słuchania kolejnego odcinka. Co zrobić, aby słuchacz nie mógł się oderwać od naszego podcastu i aby wyróżnić się na tle innych tego typu produkcji? Dodać scenę radiową.

Podczas warsztatu dowiesz się:
● Czym jest scena dźwiękowa/radiowe? Kiedy i jak ją wymyślamy?
● Dlaczego scena radiowa bywa ważniejsza od opowieści głównego bohatera?
● Ile może zyskać podcast wzbogacony o scenę i ruch?
● Jak brzmią najpiękniejsze sceny dźwiękowe w zagranicznych podcastach?

Wymagania

Każdy z uczestników powinien przygotować swój własny, wstępnie sprecyzowany obszar zainteresowań, którym chciałby się zająć podczas tworzenia autorskiego podcastu. Przygotowane tematy będą indywidualnie rozpatrywane podczas zajęć.

Zgłoszenie poprzez wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesyłać do 03.07.2022.
Ogłoszenie wyników oraz decyzje o rekrutacji do poszczególnych warsztatów opublikujemy z dniem 10.07.2022.

Szwajgier-Agnieszka

Agnieszka Szwajgier – reportażystka radiowa. Debiutowała w Polskim Radiu Lublin. W 2017 roku rozpoczęła pracę w Programie 3 Polskiego Radia. W ramach trójkowej akcji „Jesteśmy Połączeni” przygotowywała relacje z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Norwegii, Estonii i Afryki, a także z wyprawy Daru Młodzieży, który z okazji Rejsu Niepodległości okrążył cały świat. W 2019 roku dołączyła do zespołu Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Obecnie pracuje w Radiu 357, gdzie zajmuje się głównie reportażem radiowym. Współzałożycielka Pracowni Podcastów Sounds and Stories. Zdobywczyni nagród takich jak „Åke Blomström Award”, „Prix Bohemia” oraz Nagrody im. Stefana Żeromskiego za publikację o tematyce społecznej. Otrzymała także wyróżnienie honorowe Nagrody im. Adolfa Bocheńskiego, za wyróżniające się dokonania dziennikarskie dla dziennikarzy do 30. roku życia. Dwukrotna finalistka Festiwalu „Człowieka w Zagrożeniu”. Zdobywczyni nagrody Grand Press, przyznawanej najlepszym polskim dziennikarzom prasy, radia i telewizji.

© 2022 Festiwal FAMA | Wszelkie prawa zastrzeżone | Made by: stanisz.co