X
Back to the top
fama swinoujscie

animacja kultury

Opis sekcji

Czekamy na zgłoszenia animatorów kultury, osób kreatywnych, poszukujących niekonwencjonalnych rozwiązań.

W poprzednich latach sekcja czekała na młodych animatorów kultury, ludzi kreatywnych, poszukujących nietypowych rozwiązań. W ramach sekcji animacji kultury Jury przyznawało następujące nagrody FAMY: Nagrodę im. Maksa Szoca – za nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną Festiwalu oraz Nagrodę „Lamelat Famy” – przyznawaną za zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność w popularyzacji artystycznych inicjatyw Festiwalu wśród mieszkańców Świnoujścia i w przestrzeni miasta.

Projekt animacyjny dla Świnoujścia, którego celem jest realizacja wydarzeń artystycznych w alternatywnych przestrzeniach miasta, pełniący rolę łącznika między mieszkańcami i artystami Festiwalu. W ramach sekcji zostanie zrealizowany cykl Fama udomowiona.

FAMA UDOMOWIONA

W świadomości młodych artystów i mieszkańców Fama łączy się nierozerwalnie ze Świnoujściem. Jednak Fama to nie tylko sceny artystyczne, ale także przestrzeń całego miasta. To nie tylko promenada i studenci, ale także lokalne osiedla. To już 9. edycja cyklu realizowanego z sukcesem podczas Famy. Projekt obejmuje swoim zasięgiem alternatywne przestrzenie miasta, inne niż sale koncertowe i teatralne: ulice miasta, osiedla, podwórka, targi, boiska, place, parki, sklepy, kawiarnie.

ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE! – Wydarzenia różnych dziedzin sztuki, poprzedzone akcją promocyjną, której efektem będzie zebranie od mieszkańców propozycji miejsc na realizację wydarzeń festiwalowych. Fama opuści scenę i będzie eksplorować przestrzeń miasta. Chcemy, by mieszkańcy zaprosili Famę do siebie: na swoje podwórko, do prowadzonej kawiarni, czy nawet – do prywatnego mieszkania. Minione edycje akcji realizowanej pod tym hasłem spotkały się z dużym zainteresowaniem i przychylnością mieszkańców, którzy aktywnie włączyli się w jego realizację. Zachęcamy do przesyłania maili z propozycjami miejsc realizacji – slawek.przybyl@fama.org.pl

FAMA NA DZIEŃ DOBRY – Kontynuacja akcji zainicjowanej podczas Famy 2014. W godzinach porannych, kiedy miasto się budzi, a mieszkańcy wychodzą z domów do pracy, Fama instaluje małe nagłośnienie – na rogu ulicy, w bramie, na miejskim targu, w okolicy przeprawy promowej. Bo Fama to nie tylko scena, ale także miasto i jego mieszkańcy, którzy żyją swoim rytmem, często nie mając czasu, by wziąć udział w wydarzeniach festiwalowych. Wchodzimy w tę przestrzeń, by zainteresować ich Famą, ale także zaintrygować lub po prostu umilić czas, sprawić, że w dobrym nastroju rozpoczną dzień.

Nabór

W ramach Festiwalu Fama możesz aplikować do:

36-FAMIASTO

Twój projekt na Famie adresowany jest do wszystkich młodych twórców chcących wziąć udział w Festiwalu, nie mieszczących się jednak ze swoim pomysłem w żadnych…

artur Rawicz

Innowacyjny kurs adresowany do uczestników Famy wszystkich dziedzin, mający na celu kształcenie ich predyspozycji i umiejętności w zakresie kontaktów z mediami.

Zgłoś się

Czekamy na osoby błyskotliwe, ambitne, zainteresowane udziałem w profesjonalnym ruchu twórczym, myślące serio o swojej artystycznej przyszłości, nastawione na rozwój umiejętności oraz konfrontację i współpracę z innymi twórcami. Uczestnikiem Festiwalu może być osoba w każdym wieku, jednak podkreślić należy, że Fama jest adresowana przede wszystkim do osób w wieku 18-35 lat.

Galeria

© 2022 Festiwal FAMA | Wszelkie prawa zastrzeżone | Made by: stanisz.co

Czy subskrybujesz nasz kanał na YouTubie?Nie pozwól, by nasze materiały video Ci umknęły