MIEJSCA LITERATURY – DEBIUTANCI WCZORAJ I DZIŚ

Goście:
Martyna Tomczyk-Bagińska, Łukasz Gamrot, Piotr Marzec, Aleksander Trojanowski, uczestnicy tegorocznej sekcji literackiej
Prowadząca: Monika Stopczyk
Data: sobota, 28.08.2021
Godzina: 14:00
Lokalizacja: Galeria Miejsce sztuki44

O PROJEKCIE

Panel dyskusyjny w ramach cyklu „Miejsca Literatury”, którego gośćmi będą autorzy po debiucie książkowym, doskonalący swój warsztat pisarski m.in. w ramach warsztatów literackich i dziennikarskich organizowanych przez Festiwal Fama, w ciągu ostatniej dekady. Podczas wydarzenia nastąpi prezentacja konkursowa tekstów uczestników tegorocznej sekcji literackiej.

Martyna Tomczyk-Bagińska – poetka, studentka Warszawskiej Szkoły Filmowej; finalistka organizowanego przez Biuro Literackie projektu Połów 2014; publikowała w internecie i na łamach literackich pism drukowanych. Uczestniczka cyklu feminariów o literaturze kobiet pt. „Wspólny pokój” w Staromiejskim Domu Kultury. Pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, mieszka w Warszawie. „Zajezdnia Utrata” to jej poetycki debiut.

fot. archiwum własne

Łukasz Gamrot – dziennikarz i pisarz. Ukończył prawo na UŚ i marketing na UE. Laureat konkursów literackich, m.in. im. C.K. Norwida, W. Olszewskiego, W. Sułkowskiego, A. Mickiewicza, R. Wojaczka i J. Kulki oraz nagrody dziennikarskiej im. M. Kasza. Założyciel Agencji Lighthouse. Polski gospodarz międzynarodowego programu telewizyjnego Eurogames we Włoszech. Uwielbia prowadzić wywiady i zadawać trudne pytania. Kocha czarny humor. Do słów podchodzi poważnie wyłącznie na papierze. Mieszka w Katowicach.

fot. archiwum własne

Piotr „Zealot” Marzec – pochodzący z Myślenic rysownik komiksów, ilustrator tekstów w „Stonerze Polskim”, autor okładek książek. Absolwent ASP z dyplomem u M.Bałki. Wydał w selfpublishingu „Sweet-ass dudes like us”, które w ZOZO dostały nagrodę Złotego Kurczaka za najlepszy scenariusz i komiks roku oraz nagrodę Maszina za komiks roku. Komiks w wersji 2.0 jako „Słodkie chłopaki” ukaże się w tym roku w wydawnictwie Kultura Gniewu.

fot. archiwum własne

Aleksander Trojanowski – urodzony we Wrocławiu. Później mieszkał na wsi. Autor debiutanckiej książki poetyckiej „Parkingi podziemne jako miasta spotkań” (Biuro Literackie, 2020). Znów mieszka we Wrocławiu.

fot. Jacek Świątek

Partnerzy:

Kanał książkowy logo
pan_od_ksiazek
logo cmyk tekst (1)

Dofinansowanie:

pomorze zachodnie

Pozostałe wydarzenia z cyklu "Miejsca Literatury":