ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

Warsztaty wokalne

19-23 sierpnia 2024

Cel Warsztatów

Warsztaty wokalne na Festiwalu Fama to intensywne i nieszablonowe zajęcia, które mają na celu rozwijanie umiejętności wokalnych uczestników oraz przygotowanie ich do premierowego wydarzenia muzycznego będącego jednym z ważniejszych punktów programowych.

Do kogo skierowane są warsztaty?

Dla wokalistów i wokalistek chcących pogłębiać swój warsztat oraz umiejętności pracy z głosem i zaprezentować swoje umiejętności na Festiwalu Fama.
Warsztaty dedykowane są zarówno profesjonalnym jak i początkującym wokalistom.

Czego nauczysz się podczas zajęć?

Popracujesz nad techniką wokalną
Poprawiasz swój dźwięk, artykulację i oddech
Zgłębisz wiedzę na temat poprawnej emisji głosu
Popracujesz nad interpretacją utworów

Prowadząca

Pola Chobotjest aktywnie koncertującą artystką. Warsztat wokalny doskonaliła pod okiem pedagogów Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, warsztat z układania słów w ładne zdania zafundowała jej wrocławska polonistyka. Współtworzy alternatywny duet Pola Chobot & Adam Baran.

Laureatka kilkunastu nagród muzycznych, doceniona m.in. przez Kasię Nosowską (II nagroda Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie) i Natalię Przybysz (I nagroda Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu). Stypendystka European Blues Union. Laureatka nagrody Radia Wrocław „Emocje 2020” za album „Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?”. Nominowana do wrocławskiej nagrody WARTO Gazety Wyborczej.

Występowała na takich festiwalach jak m.in. Sziget (Budapeszt), Nottoden Blues Festival (Norwegia), Edison Festiwal, Spring Break, Rawa Blues Festiwal, Fama Festiwal, Slot Art czy Letni Festiwal Jazzowy w Krakowie. W listopadzie 2019 nakładem wytwórni FONOBO label wydała debiutancki album „Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?”.

W muzyce najbardziej ceni odwagę, prawdę i taniec na granicy poprawności, a w pracy pedagoga wokalnego najbliższe są jej zagadnienia psychologii śpiewu i logopedii.

Wstępny plan zajęć

Każdy warsztat rozpoczniemy ćwiczeniami oddechowymi i rozgrzewką wokalną. Podczas zajęć będziemy pracować nad techniką wokalną i ekspresją. Zadbamy o artykulację, popracujemy nad płynnym przejściem między rejestrami głosowymi. Porozmawiamy o technikach emisji głosu i rezonansu. Popracujemy nad dynamiką i frazowaniem, a także technikami stylizacji głosu w odniesieniu do różnych gatunków muzycznych.

Podczas warsztatów będziemy pracować indywidualnie i w grupach. Porozmawiamy o technikach radzenia sobie z tremą sceniczną. Przygotujemy repertuar na wydarzenie specjalne – koncert, który odbędzie się 23 sierpnia.

Co należy przygotować przed warsztatami?

Weź ze sobą nuty utworów, nad którymi chcesz pracować.
Weź wygodny strój, który nie będzie krępował Twoich ruchów.

Jeśli czujesz, że te warsztaty są dla Ciebie,
do 7 lipca 2024 wyślij nam swoje zgłoszenie.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, uczestnicy zakwaterowani są w pokojach wieloosobowych.
W ramach Festiwalu Fama organizatorzy zapewniają jeden posiłek dziennie (obiad w wariancie tradycyjnym lub wegetariańskim do wyboru).
Tak, na warsztaty podczas Festiwalu Fama zapraszamy osoby pełnoletnie.
Z udziału w warsztatach możesz zrezygnować najpóźniej do 31 lipca.
Nie, koszt podróży na Festiwal Fama każdy uczestnik ponosi na własną rękę.