ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

Sztuka kreacji on-line

Warsztaty dla twórców multimedialnych

20-23 sierpnia 2024

Cel Warsztatów

Internet daje nam niesamowite możliwości kreowania różnorodnych treści. Proponujemy Ci warsztaty, które skupią się na wyzwaniach i możliwościach związanych z kreowaniem treści online oraz inspirowaniu twórców do eksperymentowania i rozwijania swojego własnego, unikalnego stylu. W ramach warsztatów przeprowadzone zostaną dodatkowe sesje feedbackowe, w których uczestnicy będą mogą dzielić się swoimi projektami i otrzymywać konstruktywną krytykę od innych uczestników oraz prowadzącego.

Do kogo skierowane są warsztaty?

Warsztaty są skierowane do osób, które chcą w możliwie najlepszy sposób, tworzyć profesjonalne treści w Internecie (podcasty, social media, video, vlogi).

Czego nauczysz się podczas zajęć?

Poznasz darmowe narzędzia do tworzenia kontentu w sieci.
Nauczysz się dobrych praktyk przy tworzeniu marki osobistej jako twórca oraz łatwych sposobów realizowania swojej pasji.
Dowiesz się jak znaleźć i dotrzeć do potencjalnych odbiorców.
Zainspirujesz się eksperymentowaniem z różnorodnymi formatami i wyrażania siebie w kreatywny sposób, aby zbudować silne więzi z publicznością.
Stworzysz min. 4 angażujące materiały wideo na swoje social media.
Przygotujesz godzinny odcinek podcastu z innym uczestnikiem warsztatów.

Prowadzący

Szymon ŻurawskiBydgoszczanin,  kompozytor, tekściarz, scenarzysta, komik, performer. 1/2 podcastu Samiec Beta. Przez ostatnią dekadę starał się zawojować polską scenę muzyczną, dzięki czemu nagrał płytę „coś się zepsuło” i całkowicie wypłukał się z serotoniny. Pracoholik. Fascynuje go świat MLM oraz trzyaktowa struktura dramatyczna.

Zosia Sokołowiczz wykształcenia aktorka, z doświadczenia i zamiłowania również: komiczka, producentka wideo, scenarzystka i w ogóle człowiek-orkiestra (niedawno narysowała znajomym jabłko i byli pod wrażeniem). Dzięki OCPD bardzo irytują ją błędy językowe i podobne błahostki, więc jak trzeba, to i tekst zredaguje. Przy lodówce ma podium na awokado.

Wstępny plan zajęć

Zajęcia będą się odbywały przez 4 dni, podczas których będziemy pracować nad odkrywaniem twojego twórczego głosu, rozpoznaniem stylu. 

Będziemy rozmawiać eksplorować możliwości audio, wideo, tekstowe i graficzne. Zajmiemy się budowaniem autentyczności w relacji z publicznością.

Podczas zajęć praktycznych stworzymy mini-projekty w różnych formatach, poznamy darmowe narzędzia do pracy z wideo, audio i grafikami. Poszerzymy wiedzę o storytellingu w treściach internetowych. Porozmawiamy o tym jak budować emocjonalne narracje i poruszać odbiorców, jak kreować bohaterów. Poznamy podstawowe techniki narracyjne: cliffhangery, zwroty akcji, budowanie napięcia i rozwiązania. Weźmiemy udział w ćwiczeniach w pisaniu scenariuszy, opowiadań lub dialogów. Dowiemy się jak wyrażać się przez obraz: tworzenie grafik, ilustracji, animacji i fotografii. Poznamy zasady dobrego projektowania graficznego i filmowego. Porozmawiamy o tym jak dobrać kolory i style graficzne do treści i publiczności.

Podczas praktycznych zajęć będziemy tworzyć grafiki, ilustracje lub mini-filmy animowane.

Poruszymy tematy związane z interakcją z publicznością i rozwojem marki osobistej (budowanie społeczności, otwarte mikrofony, doskonalenie umiejętności prezentacyjnych).

Co należy przygotować przed warsztatami?

Na zajęcia zabierz laptopa i telefon/kamerę.

Jeśli czujesz, że te warsztaty są dla Ciebie,
do 7 lipca 2024 wyślij nam swoje zgłoszenie.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, uczestnicy zakwaterowani są w pokojach wieloosobowych.
W ramach Festiwalu Fama organizatorzy zapewniają jeden posiłek dziennie (obiad w wariancie tradycyjnym lub wegetariańskim do wyboru).
Tak, na warsztaty podczas Festiwalu Fama zapraszamy osoby pełnoletnie.
Z udziału w warsztatach możesz zrezygnować najpóźniej do 31 lipca.
Nie, koszt podróży na Festiwal Fama każdy uczestnik ponosi na własną rękę.