Po wielu godzinach kursów, warsztatów, prób i występów, przychodzi taki moment kiedy trzeba zdobyć się na podsumowanie i ukierunkowanie w trudnej sztuce improwizacji.
Dość powtarzania i powielania narosłych przez lata schematów, błędów i stereotypów. Na tym kursie dowiesz się jak być konkretnym i jak dokonywać mocnych i oryginalnych wyborów scenicznych. Finałem warsztatów będzie spektakl improwizowany.
Do kogo skierowane są warsztaty?
Dla osób, które nie tylko opanowały podstawy improwizacji i nie boją się sceny, ale szczególnie dla tych osób improwizujących, które mają za sobą duże doświadczenie sceniczne.
Dla każdego, kto wydaje muzę, szczególnie jeśli robi to bez wsparcia wytwórni.
Czego nauczysz się podczas zajęć?
Nauczysz się jak od podstaw zbudować spektakl improwizowany.
Poznasz konkretny zbiór technik i umiejętności pozwalający na odkrycie Twoich mocnych i słabych stron.
Prowadzący
Mateusz Płocha – aktor, standuper, improwizator, scenarzysta, reżyser – gra w Klubie Komediowym. Absolwent wrocławskiej AST. Wykładowca Warszawskiej Akademii Teatralnej. Autor wielu skeczy w polskiej wersji Saturday Night Live (SNL Polska) dla kanału Showmax, słuchowiska „Dwa Jeden Zero” stworzonego dla Audioteki, spektaklu „Testament Milenialsa” granego w Klubie Komediowym oraz “Testamentu Dziadersa” granego w Teatrze Rampa. Współpisał LOL: Kto się śmieje ostatni, 3 i 4 sezon” The Office PL”, “Camera Cafe” i “Algorytm Miłości”.
Wstępny plan zajęć
Zajęcia będą trwały przez 4 dni po 3 godziny. Rozpoczniemy od prostych zadań improwizacyjnych, które pozwolą nam wzajemnie się poznać i ustalić cele na najbliższe dni. W kolejnych dniach będziemy pogłębiać proces usamodzielnienia improwizatora/improwizatorki w scenie aby zrobić podkład pod odważne i mocne decyzje w obranym formacie improwizowanym.
Pod każdą osobę prowadzący dobierze ćwiczenia i wyzwania, które pozwolą nam wyjść poza dotychczasowe schematy i przyzwyczajenia. Ostatnia część warsztatów to praca na spektaklem oraz pokaz.