Prezentacja konkursowa

Wykonawca:
Teatr OdRuchu
Data: piątek, 26.08.2022
Godzina: 16:00
Lokalizacja: Miejski Dom Kultury

O PROJEKCIE

Prezentacje konkursowe w ramach sekcji sztuk scenicznych to stały element programu każdego Festiwalu Fama. W tym roku szczególną uwagę poświęcimy młodym grupom teatralnym z całej Polski. Zaproszone teatry zaprezentują premierowe lub dotychczas zrealizowane autorskie spektakle na deskach sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu.

„Karma” – „Spokojnie, to nic takiego. To tylko próba weselnej chałtury. Nie należy się szczególnie napinać ani starać. W końcu program artystyczny nie musi być wybitny. Zasadniczo – nie musiałby być, gdyby nie perfekcjonizm choreografki. Atmosfera staje się więc gęsta, co sprzyja poważnym tematom. Należałoby mimo wszystko postarać się nie poruszać kwestii niewygodnych, nie wspominając już o delikatnej sferze nierówności. Niedobrze byłoby też rozprawiać o istocie płci psychologicznej i społecznej, a nader wszystko nie powinno się wspominać o prawach, przywilejach i postawie obywatelskiej. Z pewnością, bohaterom spektaklu byłoby dużo łatwiej, gdyby nie stanowili podręcznikowych przykładów 'lepszego i gorszego sortu’.

Mimo wszystko, przedstawienie musi trwać: Trzeba trzymać fason, pion na wrotkach i nerwy na wodzy. I tak, każdy może trzymać się własnych przekonań (najlepiej w domowym zaciszu). Niegdyś Zosia spokojnie pleła swe ogródki, rwała ogórki albo karmiła kogutki. Dziś niejedna Zosia zdecydowanie wygląda poza ogródek i mierzy znacznie dalej. Ale czy każdy Tadeusz jest na to gotowy?”

Fot. Grzegorz Krzysztofik

Karma_fot.Grzegorz-Krzysztofik

Partnerzy:

MDK Świnoujście

Dofinansowanie:

MKDNiS_6

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego.

Pozostałe wydarzenia z kategorii "Sztuki sceniczne":