Prezentacja konkursowa

Wykonawca:
Teatr AST Wrocław
Data: poniedziałek, 22.08.2022
Godzina: 17:30
Lokalizacja: Miejski Dom Kultury

O PROJEKCIE

Prezentacje konkursowe w ramach sekcji sztuk scenicznych to stały element programu każdego Festiwalu Fama. W tym roku szczególną uwagę poświęcimy młodym grupom teatralnym z całej Polski. Zaproszone teatry zaprezentują premierowe lub dotychczas zrealizowane autorskie spektakle na deskach sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu.

„Herstorie Różewicza” to przyglądanie się z kobiecej perspektywy twórczości jednego z najważniejszych polskich poetów i dramatopisarzy. Tropiąc w jego tekstach wizerunków kobiet oraz sytuacji, z jakimi mierzą się stawiamy pytanie o sposoby obecności ich ciała — biologicznego, zwierzęcego, kulturowego, wreszcie wyzwolonego. Reinterpretacja współczesnych mitów poprzez ruch słowo i improwizacje, a także szukanie wspólnych doświadczeń z różewiczowskimi bohaterkami, pozwala opowiedzieć o własnych lękach oraz marzeniach.

Fot. Darek Kozłowski (1,2), Justyna Żądło (3)

AST_fot.D.Kozłowski
AST_fot.Justyna Żądło

Partnerzy:

MDK Świnoujście

Dofinansowanie:

MKDNiS_6

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego.

Pozostałe wydarzenia z kategorii "Sztuki sceniczne":