Prezentacja konkursowa

Wykonawca:
Uczestnicy sekcji sztuk wizualnych
Data: piątek, 26.08.2022
Godzina: 14:00
Lokalizacja: Miejski Dom Kultury

O PROJEKCIE

Sekcja sztuk wizualnych adresowana jest do twórców zajmujących malarstwem, fotografią, filmem, scenografią stawiających na rozwój swoich umiejętności, pracy w grupie oraz poszerzania horyzontów a także artystycznych doświadczeń.

Pokaz filmów uczestników sekcji sztuk wizualnych – W ramach sekcji sztuk wizualnych na przełomie kwietnia i maja odbył się nabór do prezentacji konkursowych w obszarze filmów krótkometrażowych oraz performance-artu. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń organizatorzy Festiwalu Fama wybrali siedem najlepszych filmów, które zostaną zaprezentowane w piątek oraz w sobotę w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu.

Krystyna Dobrzańska „Mapa ciała” – projekt dyplomowy na kierunku Film Eksperymentalny na Akademii Sztuki w Szczecinie składał się z warsztatów filmowych dla pięciu wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Szczecinie oraz produkcji partycypacyjnego filmu dokumentalnego „Mapa ciała” opartego o materiały zebrane w wyniku współpracy z uczestniczkami zajęć. W efekcie powstał dokument opowiadający o realiach życia nastolatek w ośrodku.

Andrzej Pałka „Thabarwa Stories” – Thabarwa jest buddyjskim klasztorem na południu Mjanmy przyjmującym biednych, chorych, zagubionych i samotnych. Ilość potrzebujących pomocy liczona jest w setkach, a poziom materialny klasztoru nie pozwala spełnić wszystkich potrzeb. W takich warunkach powstało międzynarodowe centrum wolontariatu. Zachodnie wartości zderzają się tu ze wschodnimi, a niesiona pomoc, w każdej z historii pięciorga bohaterów, wybrzmiewa w zupełnie inny sposób, raz po raz zacierając granice między tym kto pomocy oczekuje a kto jej udziela.

Partnerzy:

MDK Świnoujście

Dofinansowanie:

MKDNiS_6

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego.

Pozostałe wydarzenia z kategorii "Sztuki wizualne":