Prezentacja konkursowa

Wykonawca:
Common Collective
Data: czwartek, 23.08.2021
Godzina: 16:00
Lokalizacja: Hala Basenu Północnego

O PROJEKCIE

Prezentacje konkursowe w ramach sekcji sztuk scenicznych to stały element programu każdego Festiwalu Fama. Zaproszone grupy zaprezentują dotychczas zrealizowane autorskie spektakle, happeningi i pokazy performance art w niekonwencjonalnych przestrzeniach oraz na profesjonalnych scenach festiwalowych.

Common Collective – projekt powstał w ramach wystawy plenerowej “For the times being” pod kuratorstwem Krzysztofa Łukomskiego i Piotra Kurki. Cztery tancerki i performerki – Misia Żurek, Aleksandra Smoliga, Katarzyna Żurawska oraz Natalia Kozakiewicz – stworzyły “Because of the times we live in” site-specific dance performance. To pokłosie doświadczeń Strajku Kobiet z października 2020 roku, symboliczne pogodzenie się z bezradnością, uwolnienie nagromadzonych emocji i przypomnienie, jak silne mogą być kobiety (i nie tylko) gdy działają wspólnie. Oprawa muzyczna nawiązuje do strakowych techno-blokad, zwalniając tempo do 121 BPMów.

Partnerzy:

Rząd Środkowy - Fama 2016 OSiR Wyspiarz jpg

Dofinansowanie:

mkidn

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu “Kultura – Edukacja 2021”.

Pozostałe wydarzenia z cyklu "Miejsca Literatury":

Dzikie Szepty Ludojada

Pokaz filmów krótkometrażowych, przestrzenna instalacja artystyczna, rozmowy o literaturze i oczywiście muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka. Uwaga! Aura wciąż nam nie sprzyja. Popołudniowe koncerty zostały przeniesione z Promenady Zdrowia do Sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. Zaczynamy od pokazu filmów konkursowych sekcji sztuk wizualnych. Zaprezentujemy cztery krótkometrażowe filmy: „Pamiątka z widzenia” Aleksandry Skorupy,...

więcej