Prezentacja konkursowa

Wykonawca:
Teatr AST
Data: poniedziałek, 23.08.2021
Godzina: 16:30
Lokalizacja: Hala Basenu Północnego

O PROJEKCIE

Prezentacje konkursowe w ramach sekcji sztuk scenicznych to stały element programu każdego Festiwalu Fama. Zaproszone grupy zaprezentują dotychczas zrealizowane autorskie spektakle, happeningi i pokazy performance art w niekonwencjonalnych przestrzeniach oraz na profesjonalnych scenach festiwalowych.

Teatr AST – „Pokłóć się ze mną” – „Kto pyta, nie błądzi.” Czy tak naprawdę jest? Pytania otwierają przestrzeń do rozważań, poszukiwań, kwestionowania, bądź akceptowania tego co zastane. W dystopijnej scenerii rajskiego ogrodu, mężczyzna i kobieta zmierzą się z najtrudniejszym dla człowieka pytaniem – czy pytać w ogóle należy? Nie każdy chce zawracać sobie tym głowę. Żyjemy tak jak żyjemy i nie zmieniajmy tego. Przecież jest nam dobrze. Zaprzyjaźniamy się formą, w której wygodnie, komfortowo i miło egzystujemy. Zerwanie z przymusem powtarzania powoduje strach przed nieznanym, dyskomfort nowości. Najciężej kwestionować to, co wybudowało się samemu. Najciężej pytać o to, co przypisujemy sile wyższej. Tylko co właściwie jest prawdą?

fot.

Partnerzy:

Rząd Środkowy - Fama 2016 OSiR Wyspiarz jpg

Dofnansowanie:

MKDNiS

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego

Pozostałe wydarzenia z kategorii "Sztuki sceniczne":