Za nami dwa dni festiwalu – piękne spotkania w centrum Świnoujścia za dnia i dzikie, wieczorne rozstania w Hali Basenu Północnego. Sprawdźcie, co czeka Was w środowym programie.

Dzień otwiera Waldemar Bawołek, który o 16.00 w Galerii Miejsce sztuki44 opowie o swojej, wydanej w tym miesiącu, książce “Skrawki dla Iriny”. To pełna cielesności opowieść o tęsknocie za innym życiem, o męskości, którą trzeba udowodnić najpierw ojcu, a potem sobie, i w końcu o śmierci, która trwa tyle, ile się o niej gada we wsi. O tym wszystkim, ale zapewne nie tylko, porozmawia z autorem Krzysztof Lichtblau.

Z galerii zmierzamy do Miejskiego Domu Kultury, gdzie o 17.30 Grupa Wolno zaprezentuje spektakl “ciało proces”, który został nagrodzony Grand Prix XX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim “za poruszająca szczerość i mocny głos w sprawie”. A w jakiej sprawie? Tożsamości płciowej jako okrutnego procesu, któremu sami się poddajemy i sami nie wiemy jak od niego uciec. Sztukę wyreżyserowała Pamela Leończyk, a na scenie zobaczymy Adriana Koszewskiego.

Tematyka niełatwa, ale w przejściu Katharsis pomoże zespół Kurz, który na scenie Hali Basenu Północnego pojawi się o 19.30. Jak sami artyści twierdzą muzyka, którą tworzą, to barwna, taneczna i niezwykle szczera opowieść o tym, o czym mówić jest najtrudniej – o depresji, samotności, tęsknocie za wolnością i prawdziwym uczuciem.

20.30 to “godzina zero” dla tygrysów ze stajni Błażeja Króla, czyli zespołu Chair – okrzyknięty przez media jednym z największych objawień muzycznych ostatniego roku. Możecie spodziewać się wiele, ale i tak będziecie zaskoczeni tą energią i brzmieniami.

Kolejny artysta w środowym rozkładzie jazdy to Franio Mucha. Jesteście gotowi na mieszankę luzu, nostalgii i ujmującego uroku? Zdecydowanie warto, więc bądźcie z nami o 21.30.

No i wreszcie długo wyczekiwany finał intensywnego i różnorodnego dnia! O 22.30 zapraszamy Was na wydarzenie specjalne, czyli koncert „From Blue Note to Asfalt”. To unikalne, przygotowane specjalnie na Famę, przedsięwzięcie z udziałem znakomitych gości – Janusza Grzywacza (Laboratorium) i Bartka Fisza Waglewskiego (Fisz Emade Tworzywo), którym na scenie towarzyszyć będzie kwintet jazzowy pod kierownictwem Patryka Piłasiewicza, w składzie: Andrzej Konieczny, Kacper Grzanka, Kacper Krupa i Tomasz ŻYŃY Woźniak. Artyści zainspirowani płytą „Shades of Blue” Madliba wykonają interpretacje kultowych nagrań jazzowej wytwórni Blue Note Records oraz kompozycje takich muzyków jak: Gene Harris, Ronnie Foster czy Donald Byrd, w nowych interpretacjach. Partnerem wydarzenia jest Asfalt Records.

Serdecznie zapraszamy! Bądźcie z nami od początku do końca!

No i pamiętajcie – na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

52. Festiwal FAMA odbywa się w dniach 22-27 sierpnia 2022. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.