ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024
ŚWINOUJŚCIE
19-24 SIERPNIA 2024

Dzika Fama!

5 czerwca 2024

Karty może i dzikie, ale jak najbardziej zasłużone. Już drugi raz w historii festiwalu Fama przyznano Dzikie Karty! Kogo zaprosiliśmy do prezentacji konkursowych? 

Tak jak w ubiegłym roku przyznano dwie Dzikie Karty: pierwsza z nich trafia do Noise River, druga do Jacko Brango. Co ciekawe, oba projekty są dziećmi wrocławskiej sceny! Nie powinno to dziwić, patrząc na rosnącą pozycję Festiwalu Wrocławskiej Muzyki wrOFF, gdzie wypatrzyliśmy pierwszy z wymienionych zespołów. Już samą nazwą Noise River pokazują, że nieobce są im brudne, gitarowe riffy oraz rock’n’rollowy i stonerowy sznyt!

Z kolei Szymon Paduszyński, który ukrywa się za projektem Jacko Brango, to nasze odkrycie z wizyty w Poznaniu podczas NextFest. Masz ciarki na ciele słysząc słowa “gitary, piosenki, oldschool”? Jacko już do Ciebie jedzie. 

Fama szczyci się współpracą z festiwalami takimi jak NextFest czy wrOFF, bo pokazuje to, że można i trzeba sięgać po młodych i zdolnych, którzy są w naszym kraju liczni, ale ciężko im się przebić przez gąszcz branży muzycznej. To w takich miejscach, jak Świnoujście, Poznań i Wrocław artyści mogą nie tylko pokazać swoją twórczość, ale także poznać innych, równie zdolnych artystów z różnych dziedzin sztuki. 

Dzięki! Wrócimy po więcej dzikich i zdolnych!