MIEJSCA LITERATURY

Gość:
Łukasz Barys
Prowadzący: Krzysztof Lichtblau
Data: poniedziałek, 22.08.2022
Godzina: 16:00
Lokalizacja: Galeria Miejsce sztuki44

O PROJEKCIE

Kolejna edycja projektu poświęconego literaturze, którego gośćmi są autorzy i autorki ważnych, docenionych przez czytelników oraz krytyków, książek prozatorskich i reporterskich. Gospodarz tegorocznego cyku – Krzysztof Lichtblau, zaprasza do rozmowy znakomitych autorów i autorki wydanych w tym, a także minionym roku, tytułów.

Łukasz Barys – autor książki z wierszami „Wysokie słońce” oraz powieści „Kości, które nosisz w kieszeni”, za którą otrzymał Paszport „Polityki” 2021. Mieszka w Pabianicach.

fot. Patryk Wiśniewski

„Kości, które nosisz w kieszeni”

Pod naszymi domami piętrzą się kości. Można po nie sięgnąć i schować je do kieszeni. Zmarli nie lubią siedzieć w grobach, księżniczka zamienia się w rzekę, włókniarki straszą w centrum handlowym albo opowiadają o dawnych czasach i niedostatku. Bohaterka zmaga się z rodziną, historią i codziennością pełną norm i zasad, do których nie sposób się dostosować.

Łukasz Barys prowadzi nas przez cmentarze, szkoły i dzielnice prowincjonalnego miasta, ukazując dorastanie w sposób baśniowy, ale dojmująco prawdziwy.

Partnerzy:

Kanał książkowy logo
pan_od_ksiazek
logo cmyk tekst (1)

Dofinansowanie:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Pozostałe wydarzenia z cyklu "Miejsca Literatury":