MIEJSCA LITERATURY

Gość:
Dionisios Sturis
Prowadzący: Krzysztof Lichtblau
Data: czwartek, 26.08.2021
Godzina: 16:30
Lokalizacja: Galeria Miejsce sztuki44

O PROJEKCIE

Kolejna edycja projektu poświęconego literaturze, którego gośćmi są autorzy i autorki ważnych, docenionych przez czytelników oraz krytyków, książek prozatorskich i reporterskich. Gospodarze tegorocznego cyku – Krzysztof Lichtblau, Andrzej Pawełczyk i Artur Rawicz, zaproszą do rozmowy znakomitych autorów i autorki wydanych w tym, a także minionym roku, tytułów.

Dionisios Sturis – nagradzany dziennikarz, pisarz, podcaster. Przez wiele lat pracował w radiu TOK FM. Współpracował z „Dużym Formatem” i „Polityką”. Autor licznych książek reporterskich, w tym: „Grecja. Gorzkie pomarańcze”, „Gdziekolwiek mnie rzucisz”, „Nowe życie. Jak Polacy pomagali uchodźcom z Grecji” czy „Zachód słońca na Santorini”. Kucharz – amator, autor książki „Kalimera. Grecka kuchnia radości”.

fot. Michał Safianik

„Zachód słońca na Santorini”

Dionisios Sturis wraca z kontynuacją bestsellerowego tomu „Grecja. Gorzkie Pomarańcze”. Nagradzany autor domyka reporterski dyptyk o współczesnej Grecji. Opowiada intymną, bolesną, a zarazem uniwersalną historię o dojrzewaniu i konstruowaniu własnej tożsamości, i o tym, co znaczy być Grekiem, być Polakiem, lub w ogóle – mieć pochodzenie.

Sturis wraca do Grecji bogatszy w doświadczenia z kilku lat dokumentowania jej losów i tworzy opowieść dojrzałą, głęboką, porywającą w swojej odwadze i szczerości.

„Kalimera. Grecka kuchnia radości”

Autor odkrywa sekrety najlepszych greckich potraw w barwnej opowieści o kraju, w którym się urodził. Jest to nietypowa książka kucharska, w której przewodnik po krainie smaków i zapachów zmienia się w piękną opowieść o rodzinie i miłości do gotowania. To także ciekawa opowieść o Grecji i jej mieszkańcach. Tu gotuje się rodzinnie, myśląc o biesiadzie, bo Grecy wiedzą, że przy stole dzieją się najpiękniejsze i najradośniejsze rzeczy, a gotowaniem jesteśmy w stanie przekazać więcej niż słowami.

Partnerzy:

wielka-litera-logo-for-google
Kanał książkowy logo
pan_od_ksiazek
logo cmyk tekst (1)

Dofinansowanie:

pomorze zachodnie

Pozostałe wydarzenia z cyklu "Miejsca Literatury":