MIEJSCA LITERATURY

Gość:
Agnieszka Jelonek
Prowadzący: Krzysztof Lichtblau
Data: czwartek, 25.08.2022
Godzina: 16:00
Lokalizacja: Galeria Miejsce sztuki44

O PROJEKCIE

Kolejna edycja projektu poświęconego literaturze, którego gośćmi są autorzy i autorki ważnych, docenionych przez czytelników oraz krytyków, książek prozatorskich i reporterskich. Gospodarz tegorocznego cyku – Krzysztof Lichtblau, zaprasza do rozmowy znakomitych autorów i autorki wydanych w tym, a także minionym roku, tytułów.

Agnieszka Jelonek – autorka opowiadań, scenarzystka, blogerka i dziennikarka. Publikowała reportaże i wywiady, często dotyczące twórczości kobiet. Prowadzi blog tylkospokojnie.com. Zajmuje się pisaniem seriali telewizyjnych. W 2015 roku za zbiór opowiadań „Babidło” otrzymała pierwszą nagrodę Konkursu Literackiego im. Henryka Berezy. Za książkę „Koniec świata, umyj okna” otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Radomia oraz nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia i Odkryć Empiku. Posiada czarny pas w walce z nerwicą lękową. Lubi spędzać czas z synem i letnie dni po godzinie osiemnastej.

fot. Robert Wilczyński

„Trzeba być cicho”

Luna i Theo czują, że ich małżeństwo weszło w okres stagnacji. W nadziei na zmianę wprowadzają się do starego wiejskiego domu, nie sami jednak, lecz z przyjaciółką – przeciwieństwem Luny, kimś pomiędzy dzieckiem a szeptuchą. Pod jej wpływem w Lunie zaczynają odzywać się sekrety z dzieciństwa; domagają się ujawnienia. A przecież chciała tylko poudawać, że jest kimś innym, córką innego ojca, żoną innego męża. Pragnienie, żeby coś się w życiu zmieniło ziszcza się, ale nie tak, jak sobie wyobrażała. Należało marzyć ostrożnie.

Partnerzy:

Kanał książkowy logo
pan_od_ksiazek
logo cmyk tekst (1)

Dofinansowanie:

MKDNiS_6

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Pozostałe wydarzenia z cyklu "Miejsca Literatury":