Prezentacja konkursowa

Wykonawca:
Kurz
Data: środa, 24.08.2022
Godzina: 19:30
Lokalizacja: Hala w Basenie Północnym

O PROJEKCIE

Cykl koncertów najlepszych, młodych grup muzycznych oraz solistów reprezentujących wszystkie gatunki tej dziedziny. Fama prezentuje szerokie spektrum gatunków: muzykę tradycyjną, folkową, elektroniczną, rockową, jazzową, bluesową, popową, a także piosenkę autorską oraz wszelkie projekty z pogranicza gatunków.

Kurz – to unikalny projekt trójki szczecińskich artystów – Alicji Kruk, Marcina Styborskiego i Tomasza Nawrockiego. Muzyka, którą tworzą to barwna, taneczna i niezwykle szczera opowieść o tym, o czym mówić jest najtrudniej – o depresji, samotności, tęsknocie za wolnością i prawdziwym uczuciem. Czasem to, co nas boli i uwiera, łatwiej jest wyśpiewać, przekuć w rytm, pozwolić ciału wibrować.

Zespół powstał w początkowej fazie rozwoju pandemii COVID-19 w Polsce. Przymusowe zamknięcie i towarzyszące nam wszystkim w tej nowej sytuacji emocje i rozterki zmotywowały artystów do twórczej pracy i – poprzez sztukę właśnie – otwarcia się na szczerą rozmowę o zdrowiu psychicznym. Historie, które opowiada Kurz, mają dać wsparcie, nadzieję na lepsze jutro i pokazać, że poniekąd wszyscy walczymy z jakimiś „demonami”, a tabu narastające od lat wokół tematu zdrowia psychicznego, najwyższa pora przełamać.

11 stycznia miała miejsce premiera płyty „Troszczę się” na serwisach streamingowych.

Fot. Hubert Grygielewicz

Partnerzy:

Rząd Środkowy - Fama 2016 OSiR Wyspiarz jpg

Dofinansowanie:

MKDNiS_6

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego.

Pozostałe wydarzenia z kategorii "Muzyka":