MIEJSCA LITERATURY

Gość:
Krzysztof Varga
Prowadzący: Darek Foks
Piątek 28.08.2020
godz. 17:00

Kolejna edycja projektu poświęconego literaturze, którego gośćmi są autorzy ważnych i docenionych przez czytelników oraz krytyków książek prozatorskich, reporterskich i eseistycznych. W tym odcinku Darek Foks zaprosił do rozmowy Krzysztofa Vargę, autora książki „Sonnenberg”.

Krzysztof Varga

Krzysztof Varga – Prozaik, eseista, felietonista, autor tekstów piosenek. Autor powieści: „Chłopaki nie płaczą”, „Śmiertelność”, „Tequila”, „Karolina”, „Nagrobek z lastryko”, „Aleja Niepodległości”, „Trociny”, „Masakra” oraz „Sonnenberg”. Autor trzech książek opowiadających o historii i kulturze Węgier: „Gulasz z turula”, „Czardasz z mangalicą” i „Langosz w jurcie”. Książki Krzysztofa Vargi tłumaczone są m.in. na włoski, węgierski, bułgarski, słowacki, serbski, ukraiński, chorwacki i francuski. Jego ostatnia powieść „Sonnenberg” została nominowana do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

fot. Dorota Filipiak

„Sonnenberg”

To nie tylko brawurowo i z poczuciem humoru opowiedziana historia życia kilkorga mieszkańców Budapesztu. To także hołd dla niezwykłej stolicy kraju, który szczyci się gwiazdami piłki wodnej, przemysłu porno i seryjnymi zabójcami. To również błyskotliwe wykorzystanie obsesyjnego i zjadliwego stylu austriackiej prozy do skonstruowania fenomenalnego bohatera.

Sonnenberg

Realizacja nagrań:

fat frogs productions
Fat Frogs Productions

Kierownik produkcji: Monika Stopczyk
Intro: Studio Lepiej na podstawie identyfikacji Poster & Sons

Partnerzy:

wydawnictwo czarnevideo brothers

Dofinansowanie:

nckpomorze zachodnie

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020″

Pozostałe wydarzenia z cyklu "Miejsca Literatury":

Dzikie Szepty Ludojada

Pokaz filmów krótkometrażowych, przestrzenna instalacja artystyczna, rozmowy o literaturze i oczywiście muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka. Uwaga! Aura wciąż nam nie sprzyja. Popołudniowe koncerty zostały przeniesione z Promenady Zdrowia do Sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. Zaczynamy od pokazu filmów konkursowych sekcji sztuk wizualnych. Zaprezentujemy cztery krótkometrażowe filmy: „Pamiątka z widzenia” Aleksandry Skorupy,...

więcej