Prezentacja konkursowa

Wykonawca:
Anna Kołacka, Julia Lewandowska, Mikołaj Cieślak
Data: piątek, 26.08.2022
Godzina: 18:30
Lokalizacja: Hala w Basenie Północnym

O PROJEKCIE

W tym roku sekcja sztuk wizualnych adresowana jest do twórców zajmujących filmem krótkometrażowym oraz performancem stawiających na rozwój swoich umiejętności, pracy w grupie oraz poszerzania horyzontów a także artystycznych doświadczeń. W ramach sekcji sztuk wizualnych zaplanowane są pokazy filmowe oraz działania w zakresie performance-artu.

„Popioł i piksel” – w projekcie zamierzamy połączyć medium cyfrowe w performans z muzyką na żywo. Naszym celem jest rozwinięcie filmowej realizacji „Konwergencje” i poszerzenie go o nowe wątki tematyczne.

Zajmując się zagadnieniem przemijania, chcemy zestawić ze sobą świat materii organicznej i cyfrowej. Wychodząc od morfemu: popiołu – zwęglonej cząstki oraz pikselu – podstawowej jednostki obrazu, podejmiemy próbę stworzenia struktury choreograficznej i muzycznej wobec pulsującej projekcji. Transformacja mediów odbywać się będzie na wielu płaszczyznach. Materialny obraz olejny jest bazą dla przekształcenia cyfrowego. Ciało perfomerki skonfrontowane zostanie z jego wizerunkiem filmowym, wtopionym w strukturę drobin popiołu i pikseli. Te drobiny ulegają rozszczepieniu – tak jak widmo światła białego, ujawniając tęczowe walory kolorystyczne. Mikroruchy, impulsy płynące od wewnątrz i oparcie się na minimalizmie w kompozycji muzycznej staną się podstawą do stworzenia performansu.

Fot. Anna Kołacka

Partnerzy:

Rząd Środkowy - Fama 2016 OSiR Wyspiarz jpg

Dofinansowanie:

MKDNiS_6

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego.

Pozostałe wydarzenia z kategorii "Sztuki wizualne":