Prezentacja konkursowa

Wykonawca:
Grupa Wolno
Data: środa, 24.08.2022
Godzina: 17:30
Lokalizacja: Miejski Dom Kultury

O PROJEKCIE

Prezentacje konkursowe w ramach sekcji sztuk scenicznych to stały element programu każdego Festiwalu Fama. W tym roku szczególną uwagę poświęcimy młodym grupom teatralnym z całej Polski. Zaproszone teatry zaprezentują premierowe lub dotychczas zrealizowane autorskie spektakle na deskach sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu.

Grupa Wolno „ciało proces” – „Zawsze chciałem być jak inni. Jak chłopaki z paczki […]. Średnio mi to wychodziło […]. Próbowałem być […] niż byłem. Próbowałem udowodnić coś […]. Gorzej było, gdy byłem nastolatkiem. Gdy dojrzewałem […] nie wiedząc, co się ze mną dzieje, mówię: rany boskie, być może jestem […]. No więc dawaj sobie coś udowadniać, że nie jestem […].”

Ciało stanowi nośnik informacji, mówi więcej o nas samych niż chcielibyśmy powiedzieć. Odkrywa tajemnice. Co dzieje się, gdy moje ciało nie spełnia oczekiwań, gdy nie przystaje do tego kim się czuję, do tego kim od zawsze byłem. A może inni wmówili mi to wszystko. W spektaklu twórcy podejmują tematykę tożsamości płciowej jako okrutnego procesu, któremu niejednokrotnie sami się poddajemy. Od którego nie ma jak uciec.

Spektakl „ciało proces” otrzymał Grand Prix podczas XX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim „za poruszającą szczerość i mocny głos w sprawie”.

Fot. Rafał Wojciechowski

Partnerzy:

Rząd Środkowy - Fama 2016 OSiR Wyspiarz jpg

Dofinansowanie:

MKDNiS

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego.

Pozostałe wydarzenia z kategorii "Muzyka":