Prezentacja konkursowa

Wykonawca:
Funkasanki
Data: poniedziałek, 22.08.2021
Godzina: 22:30
Lokalizacja: Hala Basenu Północnego

O PROJEKCIE

Cykl koncertów najlepszych, młodych grup muzycznych oraz solistów reprezentujących wszystkie gatunki tej dziedziny. Fama prezentuje szerokie spektrum gatunków: muzykę tradycyjną, folkową, elektroniczną, rockową, jazzową, bluesową, popową, a także piosenkę autorską oraz wszelkie projekty z pogranicza gatunków.

Funkasanki – Kim są? Od 7 lat niczym Blues Brothers kierują się muzyczną misją od Boga. Za swój największy atut i zarazem przywilej uważają koncerty na żywo, na których łączą sample z syntezatorami, perkusją, fletem poprzecznym i wiodącym wokalem Aneczki.

Duet można było usłyszeć na Fest Festivalu w Chorzowie, Sound Project Summer w Chorwacji, Wschodzie Kultury w Białymstoku, na koncertach klubowych i plenerowych w całej Polsce oraz jako supporty m.in. Brodki, Mery Spolsky, Darii Zawiałow, Sorry Boys, a nawet Stachurskiego ;).

Muzycznie trzymają się elektroniki w stylu downtempo, pozwalając sobie jednak na wpływy innych gatunków, co łącznie składa się na charakterystyczne brzmienie Funkasanki. Wydali kilka niezależnych singli oraz dwie płyty – debiutancką „Funkasanki” wypuszczoną własnym nakładem i „Last Call” w labelu My Name Is New wytwórni Kayax.

Prowadzą w Warszawie domowe studio muzyczne gdzie komponują muzykę do kampanii reklamowych. Poza pracą bez umiaru chodzą na spacery, na których robią analogowe fotki, a swoje dwa koty karmią równie dobrze jak siebie.

Na Famie zaprezentują energetyczny set z materiałem z nadchodzącej płyty, pełny wpływów francuskiej i brytyjskiej sceny elektronicznej, zahaczający o alternatywny pop, a nawet EDM, dryfujący pomiędzy skrajnymi biegunami drum’n’bassów i downbeatu – wszystko ubrane w spójną formę, w której powracające tematy i symbole budują wyjątkową historię, przeplecioną „Funkasanki”, wyszeptanym pomiędzy utworami.

Fot. Grzegorz Łach

Partnerzy:

Dofinansowanie:

MKDNiS_6

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego.

Pozostałe wydarzenia z kategorii "Muzyka":