Prezentacja konkursowa

Wykonawca:
Franio Mucha
Data: środa, 24.08.2022
Godzina: 21:30
Lokalizacja: Hala w Basenie Północnym

O PROJEKCIE

Cykl koncertów najlepszych, młodych grup muzycznych oraz solistów reprezentujących wszystkie gatunki tej dziedziny. Fama prezentuje szerokie spektrum gatunków: muzykę tradycyjną, folkową, elektroniczną, rockową, jazzową, bluesową, popową, a także piosenkę autorską oraz wszelkie projekty z pogranicza gatunków.

Franio Mucha – to solowy projekt za którym stoi Mikołaj Gawron, 18-letni multiinstrumentalista z Opola. Mikołaj jest absolutnym debiutantem, sam odpowiada za produkcję, kompozycję i warstwę tekstową.

Muzyka Frania Muchy to mieszanka luzu, nostalgii i ujmującego uroku, muzycznie inspirowana post-punkiem, zimną falą oraz nawiązaniami do funku. Świeżość i młodość łączą się z dojrzałością emocjonalną twórcy. Na swoim debiutanckim albumie Franio Mucha często sięga po perspektywę dziecka, co tworzy kolorowy świat przeżyć, w którym nie brakuje miejsca na refleksje oraz humor.

Debiutancki album artysty zostanie wydany jeszcze w tym roku nakładem Seszele Records, wydawnictwo poprzedzą wcześniej opublikowane single.

Fot. Mikołaj Gawron

Partnerzy:

Rząd Środkowy - Fama 2016 OSiR Wyspiarz jpg

Dofinansowanie:

MKDNiS_6

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego.

Pozostałe wydarzenia z kategorii "Muzyka":