Witamy piąty dzień festiwalu FAMA. Dziś wyjątkowo zaczynamy o 14.00 w Miejskim Domu Kultury, od pokazu filmów krótkometrażowych. W repertuarze dwie projekcje. Pierwsza propozycja to „Mapa ciała” Krystyny Dobrzańskiej, będąca projektem dyplomowym na kierunku Film Eksperymentalny na Akademii Sztuki w Szczecinie. Natomiast drugi film to “Thabarwa Stories” Andrzeja Pałki, będący opowieścią o buddyjskim klasztorze na południu Mjanmy.

Po wrażeniach filmowych czas na ostatnią prezentację konkursową w ramach sekcji sztuki scenicznych. O 16.00 na scenie pojawią się bywalcy i laureaci Famy, czyli Teatr OdRuchu, tym razem w spektaklu “Karma”, przygotowanym przez Monikę Szydłowiecką i Michała Miszę Czornego.

Dziś w Hali Basenu Północnego warto zjawić się wcześniej niż zwykle, bo o 18.30 rozpocznie się performance “Popiół i piksel” w wykonaniu Anny Kołackiej, Julii Lewandowskiej i Mikołaja Cieślaka. Projekt stanowi rozszerzenie projektu “Konwergencje” prezentowanego w ramach wirtualnej edycji Famy 2020.

Równo o 19.00 przejdziemy do części koncertowej i posłuchamy warszawskiego zespołu Dar Młodzieży. Gatunkowo spodziewajcie się post-punkowych i indie-rockowych brzmień. Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na debiutancki album, a dzisiejszy koncert będzie jedną z pierwszych okazji, by zapoznać się z jego twórczością.

Part of the Kitchen – kto uczestniczył w ubiegłorocznej FAMIE z pewnością pamięta ich wyjątkowy koncert w gmachu Szkoły Podstawowej nr 1. Tym razem zespół zaprezentuje się w Hali Basenu Północnego (20.00), w nieco zmienionym składzie. Wpadajcie i dajcie się oczarować głosowi Ani Prętki.

Ostatnia z muzycznych prezentacji konkursowych FAMY 2022 to Dildo Baggins, czyli kolejna sceniczna kreacja Bartosza “Administratorra” Marmola – wokalisty, tekściarza, autora muzyki, którego kojarzyć możecie z takich projektów jak Administratorr Electro czy Lesław i Administratorr. Koncert rozpocznie się o 21.00.

Piątek zakończy trzecie z czterech wydarzeń specjalnych zaplanowanych w programie. ŻYŃY, którego w gitarowych popisach mogliście zobaczyć w koncercie “From Blue Note to Asfalt”, tym razem zaprezentuje autorski materiał z wydanej w tym roku płyty “All Is Fine”. O 22.00 na scenie pojawi się jeszcze jeden, znany tegorocznej publiczności muzyk, ale niech to będzie dla Was niespodzianka.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

52. Festiwal FAMA odbywa się w dniach 22-27 sierpnia 2022. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.