Prezentacja konkursowa

Wykonawca:
sekcja animacji kultury
Data: sobota, 27.08.2022
Godzina: 13:00
Lokalizacja: Pływalnia Watersports

O PROJEKCIE

W poprzednich latach sekcja czekała na młodych animatorów kultury, ludzi kreatywnych, poszukujących nietypowych rozwiązań. W ramach sekcji animacji kultury Jury przyznawało następujące nagrody FAMY: Nagrodę im. Maksa Szoca – za nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną Festiwalu oraz Nagrodę „Lamelat Famy” – przyznawaną za zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność w popularyzacji artystycznych inicjatyw Festiwalu wśród mieszkańców Świnoujścia i w przestrzeni miasta. W tym roku w ramach sekcji animacji kultury odbędą się warsztaty z edukacji artystycznej pod okiem Karoliny Falkiewicz oraz warsztaty z opowiadania pod okiem Łukasza Szypkowskiego.

Kosmiczny Finał sekcji Animacji Kultury – Warsztatów Opowiadania i Warsztatów Edukacji Artystycznej

Rodzinne spotkanie z międzygalaktycznymi opowieściami i kosmiczne warsztaty rodzinne. W roku wystrzelenia kosmicznego teleskopu Webba działania sekcji Animacji Kultury: warsztatów z edukacji artystycznej i warsztatów opowiadania osnute będą wokół kosmosu.

Kosmos od wieków był źródłem inspiracji dla rozwoju nauki i dla sztuki. Jednak im więcej wiemy, im bardziej nasza wiedza na temat wszechświata rozszerza się na miliardy lat świetlnych, tym większa okazuje się nasza niewiedza. Kosmos jawi się nam już nie tylko jako piękny i niosący poznanie, ale też jako mnóstwo światów, które nigdy się nie spotkają. Na jednym z nich jesteśmy my zawieszeni w ogromie kosmicznej pustki.

Partnerzy:

Rząd Środkowy - Fama 2016 OSiR Wyspiarz jpg

Dofinansowanie:

MKDNiS_6

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego.

Pozostałe wydarzenia z kategorii "Animacja kultury":

Ouch. It seems we can’t find what you’re looking for.

Ouch. It seems we can’t find what you’re looking for.