„So Fama”

Bajzel

Piątek 28.08.2020
godz. 22:30

Koncert świnoujskiego artysty transmitowany na żywo z klubu Hamaki. Bajzel to nietuzinkowy artysta, człowiek-orkiestra, nie mieszczący się w żadnych ramach ani muzycznych szufladkach. Wydarzenie zamyka tegoroczną edycję FAMY.

Bajzel – Bajzel to niespokojny, artystyczny duch, który sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Na swoim koncie ma świetnie przyjęte płyty – „Bajzel”, „Miłośnij”, „Mała Wulagaria” oraz „GinkGo”. Zarówno na płytach jak i koncertach można dostrzec, że Bajzel to nic innego jak starannie zaplanowany wulkan energii oraz twórca nieokreślonych stylów muzycznych. Zagrał już kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Towarzyszył też na trasach różnych zespołów m.in.: Lao Che, Pogodno, Nosowska, Baaba, Tymon&Transistors. Występował na Heineken Opener i Off-Festiwal. W 2011 został zaproszony do nowojorskiego studia MTV Iggy, w którym został nagrany jego występ. Wraz z Jackiem Budyniem Szymkiewiczem (twórcą zespołu Pogodno) tworzą duet Babu Król.

Realizacja:

Kierownik produkcji: Tomasz Dimke

Dofinansowanie:

nck
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Edukacja Kulturalna” 

Pozostałe koncerty:

Dzikie Szepty Ludojada

Pokaz filmów krótkometrażowych, przestrzenna instalacja artystyczna, rozmowy o literaturze i oczywiście muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka. Uwaga! Aura wciąż nam nie sprzyja. Popołudniowe koncerty zostały przeniesione z Promenady Zdrowia do Sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. Zaczynamy od pokazu filmów konkursowych sekcji sztuk wizualnych. Zaprezentujemy cztery krótkometrażowe filmy: „Pamiątka z widzenia” Aleksandry Skorupy,...

więcej