Dziś zapraszamy Was do trzech miejsc, a każde z nich proponuje inne doznania i zderzenia z literaturą, teatrem i muzyką. Sześć różnych propozycji, sześć okazji by przeżyć coś wyjątkowego.

I tak, o 16.00 widzimy się w Galerii Miejsce sztuki44, gdzie Krzysztof Lichtblau porozmawia z Elżbietą Łapczyńską o jej debiutanckiej powieści “Bestiariusz nowohucki”, uhonorowanej przez kapitułę Nagrody Conrada. Dzięki Bestariuszowi poznamy Nową Hutę lat 50, ale bynajmniej nie będzie to to samo miejsce, które pamiętają nasi rodzice, czy dziadkowie. To zupełnie inna wizja, która odsłania świat dziwności, kopniętej metafizyki, ale i do bólu realnej cielesności oraz brutalności pracy.

Z Nowej Huty wracamy do Świnoujścia, a konkretnie do Miejskiego Domu Kultury, gdzie o 17.30 czeka nas niełatwe, ale jakże ważne doświadczenie spektaklu “My, Olgi Hepnarove” Studia Aktorskiego STA. Sztuka rozprawi się ze zdarzeniem, które miało miejsce 10 lipca 1973 roku. Tego dnia Olga Hepnarova wyjeżdża na ulicę ciężarówką i zjeżdża z premedytacją na chodnik, zabijając osiem osób.

Drugi wieczór w Hali Basenu Północnego rozpocznie się o 20.30, a publiczność przywita zespół, który wie czym jest jest Rock’n’Roll i czerpanie inspiracji od najlepszych. RoseMerry to grupa, który absolutnie ma swój styl, ale jak sami mówią: “Led Zeppelin, gości w ich sercach i chcą ich myśl oraz Rock nieść przez świat”.

Następnie scenę przejmie zespół Nieme Kino. O 21.30 wybrzmi muzyka z pogranicza piosenki autorskiej, bluesa i muzyki alternatywnej, która łączy świat instrumentów akustycznych ze światem muzyki elektronicznej często w bardzo psychodelicznych klimatach. Sprawdźcie, czy taka mieszanka przypadnie Wam do gustu.

Na koniec koncert kobiety-rakiety, wyemancypowanej, śpiewającej autorskie utwory – przed Wami Ganczarska. O 22.30 usłyszymy materiał z nadchodzącej płyty, która została zapowiedziana na jesień tego roku, co oznacza, że będziemy mieć okazję posłuchać wybranych utworów przedpremierowo!

Do zobaczenia na wydarzeniach!

52. Festiwal FAMA odbywa się w dniach 22-27 sierpnia 2022. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.